Hei kun joku täällä mainitsi niistä hobby hallin kengistä
yms. niin onko ne samoja joita kaupat tänä syksynä myyvät? Entäs ne reiman haalarit niin onko värit just niitä joita saa kaupastakin vaiko jotaan viime vuoden mallia?
Kommentit (12)
sen haalarin toinen väri oli ruskea.
mutta monesti eri liikkeillä on ihan omia mallistoja/värejä tietyiltä valmistajilta. Tuskin missään Hobby Hallissa ainakaan viime vuoden mallia on myynnissä.
joskus hesarista, että hobby hallin myymää reima haalaria ei myydä muualla. Ihan hobby hallille teetetty oma reimapuku siis.
ei saa muualta. Reklamoin kerran Reimalle huonoista tec' eistä ja sanoivat että on oma mallistonsa. Meille ei ainakaan enää Reimaa osteta.
Vierailija:
joskus hesarista, että hobby hallin myymää reima haalaria ei myydä muualla. Ihan hobby hallille teetetty oma reimapuku siis.
samoin toimivat muutkin isot ketjut. esim. s-ryhmä myi viime vuonna etukorttitarjouksena rukan toppapukua ja se oli teetetty pelkästään tätä tarjousta varten. citymarket myi samaan aikaan myös rukan toppahaalaria ja noissa kahdessa oli ihan selviä eroja kankaassa vaikka haalarin ulkonäkö oli ihan sama. lieneekö sitten k-ryhmäkin saanut oman versionsa.
Mitä se tekee merkille jos jossain on jotaan kakkosta myytävänä eikä siitä mainita erikseen? Kuka enää uskaltaa ostaa reimaa kun ei tiedä onkse hyvä täs kaupas vai ei?? Ja hinta jossain hobbaris on kuitenkin aika korkea 149 joten en ihan usko tohon jämämyyntiinkään!!!
lastenvaateliikkeestä ostettu reimatec?
samaa reimateclaatua on... olen ostanut aikaisempina vuosina ja hyviä ovat olleet, lapselta toiselle ovat kestäneet ja samat ominaisuudet kuin kalliimmissa
ne Hobbarin haalarit ovat järkyttävän väriset!! Kamala harmaa.