Kokemuksia Sofi one step -raskaustesteistä
Kertokaahan kokemuksia kyseisistä testeistä. Mulla on menkat myöhässä (tosin vasta päivän) ja liuska näytti aamulla negaa. Onko luotettava testi vai kannattaako kokeilla jollaikin muulla testillä. Toivo olis niin kova tulla raskaaksi toista kertaa, ettei tahdo malttaa odottaa. Joltain keskustelupalstalta löysin huonoja kokemuksia kyseisestä testistä, niin siksi kaipaisin vielä mielipiteitä. Kiitos jo etukäteen ja oikein ihanaa perjantaita kaikille! :)
Kommentit (6)
Mutta kirkuvan punaista viivaa ei tullut vielä silloinkaan kun menkat oli myöhässä
Mulla on nyt 4 päivää menkat myöhässä ja sofi näyttää edelleen haamua. Näytti haalean pinkkiä haamua jo silloin kun menkkojen piti alkaa ja näyttää edelleen. Ota tästä sitten selvää. En tiedä onko varhainen keskenmeno ja vuoto nyt vaan odotuttaa, vai eikö hcg nouse jostain syystä vai onko testi taan sellainen, että ei meinaa näyttää selvää tulosta.
Uppista! Onko muilla kokemuksia ko. testistä?
Mulla 4+5 eikä vieläkään tasavahvat viivat..
Näytti pelkkää negaa ja viivan paikkaa vuoronperään. Vasta raskausviikolla 8+3 haalea plussa. CB digi näyttikin 3+.
Ja kun joku kuitenkin ihmettelee, kuukautiset tuli ajallaan ja vielä yhdet raskauden alettua, tosin nuo viimeiset raskausoireiden kanssa.