Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

TYKY-kuntoseteleillä ostetut konserttiliput

Vierailija
08.12.2012 |

Jos ostaa kuntoseteleillä vaikkapa lippupalvelun kautta pääsylipun johonkin konserttiin, niin onko lippu henkilökohtainen? Vai voiko lipun myydä tai antaa esim. kaverille, jos itselle tulee este päästä konserttiin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ostanu lipun niin ei oo väliä kenelle annat. Mutta maksutilanteessa voit ostaa vain itsellesi etkä maksaa useampia lippuja Tyky-seteleillä.

Vierailija
2/2 |
08.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lippupalvelun sivulla oli, että lippuun tulee oma nimi. Voiko lipun siis silti käyttää toinen henkilö ihan varmasti?



Kysyn tätä siksi, kun mulla on sairaus, josta ei aina tiiä, että olenko ns. pelikunnossa. Ollaan miehen kanssa menossa yhteen konserttiin ja oman lippuni maksan kuntoseteleillä. Jos en pääsekään lähtemään, niin voiko mieheni mennä vaikka kaverinsa kanssa konserttiin? Ei olisi kiva portilta kääntyä takaisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi