Mustasukkainen (ko)?
En kertakaikkiaan saa mielenrauhaa kun tiedän mieheni suuren pornokokoelman tietokoneellaan. Ollaan puhuttu ja tilanne rauhoittuu hetkeksi kunnes taas edes ilman etsimättä löydän jotakin uutta ja sitten mies valehtelee se tulleen kaverin sähköpostista vaikka on itse ladannut. Käytös loukkaa minua tosi paljon. etenkin se peittely ja valehtelu.
meillä on seksiä, ja hyvää sellaista. Vaihtelua ja kokeilua. Tuntuu vaan ettei mikään riitä. Yhdessä pornon katselu toimii mainiosti kiihottimena. Ei ongelmaa.
Harrastaako kaikki miehet nettipornoa? Siis elokuvien latailua yms. kirjaston pitoa aiheesta? Vai onko mieheni niin kiimainen - kiimainen pornoon. Muuttaako käytös suhtautumistasi puolisoon? Ajatteletko erilailla, täytyykö pornoa harrastaa että voi ylipäätään kiihottua?
Toivon asiallisia kommentteja. Tämä on kolaus itsetunnolleni joka on välillä täysin nollissa.
Kommentit (7)
aiemmin tämä ei ole minua häirinnyt, olen vain asian työntänyt pois ajatuksista. Nyt se häiritsee ja tuntuu juuri samalta kuin sinusta. En siis ole yhtä kiihottava kuin ne viimeisen päälle trimmatut naikkoset.....
ap
Minusta olisi kiihottavaa katsoa pornoa yhdessä miehen kanssa, mutta hän ei halua sitä katsella minun kanssani. Katselee mieluummin yksin. Nyt tosin mieheni on pyynnöstäni (tietääkseni) lopettanut pornon katselemisen tai tekee sen ainakin sitten niin etten minä siitä tiedä.
Inhottavinta oli, kun eräs lauantai minä tosi väsyneenä menin aiemmin nukkumaan. Seuraavana päivänä mies kertoi, että oli katsellut televisiosta pornoa ja runkannut samalla. Kolautti vähän itsetunnolle, että mies mieluummin tyydytti itsensä kuin olisi hiipinyt viereeni ja herättänyt minut. Minä tykkään tällaisista herätyksistä..
Mutta no, kaikkea ei saa mitä haluaa.. :/
Nro 2
miehistä " työläältä" ja vaikeasti toteutettavalta, et purkavat paineitaan pornon avulla, ja jos se alkaa syömään vielä sitä oikeaa seksiä, niin en tiedä! Miehet on niin itsekkäitä!!!
Omaa hyväänsä vaan tavoittelevat!!
En halua tulla mitenkään riippuvaiseksi tietyistä kuvista tai videoista.
M38
se on hänelle uusi tilanne ja hieman outo. Hän pelkää usein, että se on oire siitä, etten ole tyytyväinen seksiimme.
Sitä se ei kuitenkaan ole.
Tiedän tosin, että mun olisi vaikea sulattaa taas toisinpäin - eli mies katselisi paljon pornoa :/ Lähinnä koska itsestäni tiedän, että tämä pornojuttu on kausittaista - joskus kiinnostaa, joskus ei. Riippuu aika paljon elämäntilanteestakin.
Mutta jos kumppani olisi pornon kuluttaja, en voisikaan olla ihan varma kaikesta ;-) Mutta niinhän parisuhteissa toisaalta aina on - ei sitä voi toisen mieltä ja ajatuksia hallita ja tietää, aina suuri osa jää pimentoon. Ja se on toisaalta aika viehättävääkin.
Vaikka olisi kuinka kiihottava kuvasarja, heitän kuvat aikaajoin menemään. Nytkin nolla pornokuvaa koneella.
Rompuillakaan ei yhtään.
Minun miehelläni ainakin on myös koneella pornoa, aika paljonkin. Ennen se ei minua niinkään haitannut, nykyään on vähän alkanut häiritsemään. Ja nimenomaan tullut ehkä tunne omasta huonommuudesta pornoteollisuuden naisille, jotka tuntuvat kiihottavan paljon enemmän.. Vaikka mielestäni minussa ei pitäisi mitään vikaa olla..