Muita, jotka vielä aikuisna häpeää vanhempiaan
Oli lapsen synttärit ja sukulaisia ja lapsen kummit eli meidän kavereita meillä. Ei päästy näitten kavereitten kanssa kuin pari lausetta vaihtamaan, niin eikös mun äiti änkeä siihen näyttämään kamerastaan jotain jonninjoutavaa punatulkun kuvaa lintulaudalla, ja arvuuttelemaan, että tiedättekös mikä tämä on. Ja sama juttu aina kun yritin jutella yhtään kenenkään kannsa, niin äiti tunkee siihen väliin. huoh.
Kommentit (4)
En muuten kutsu meille koskaan jos paikalla on muita.
Äitini tilannetaju on surkea ja hän kertoo liian avoimesti joko seksielämästään tai muusta henkilökohtaisesta. Pidän hänet kaukana ystävistäni välttääkseni nolot tilanteet.
Saattaa saada kohtauksen kesken juhlien, luulee että muut puhuvat hänestä pahaa ja rupeaa vihamieliseksi. Arvaa häpeänkö?
En muuten kutsu meille koskaan jos paikalla on muita.