Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kukaan teistä reppureissannut vailla päämäärää?

Vierailija
03.07.2012 |

Parin kaverin kanssa tällainen suunnitteilla,jos siis saadaan lapset hoitoon jne asiat kuntoon..Meitä kaikkia kiinnostaa Saksa joten sieltä meinasimme aloittaa,tarkoitus olla reissussa joku 3 viikkoa :)

Periaate olisi se ettei mitään hotelleja tms varata etukäteen vaan katsotaan mitä eteen tulee!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiertänyt kaakkois-Aasiaa 5kk rinkka selässä. Meillä oli lennot sinne ja takaisin, muuten suunnitelmat avoimet. Kuljettiin ympäriinsä, kuunneltiin vinkkejä muilta reissaajilta ja viivyttiin paikoissa sen verran kuin mieli teki. Käytiin mm sukelluskurssilla ex tempore kun tutustuttiin opettajaan baarissa... Kivaa oli!

Vierailija
2/2 |
03.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ilman päämäärää ausseissa ja 3vk uudessa seelannissa.



Kannattaa ottaa rough guide tai lonely planet mukaan. Meillä rough guide oli ihan ehdoton, kun oltiin tien päällä. Vähän kannattaa olla jotain ajatuksia mitä haluaa tehdä ja nähdä, mutta ilman aikatauluja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi kolme