Onko yh tarkka miehen parisuhdehistoriasta?
Nuoret lapsettomat sinkkunaiset odottavat mieheltä tietynlaista statusta. Pitkään yksin olleita miehiä pidetään jotenkin viallisina tai outoina, ainakin joidenkin nettikommenttien mukaan. Miten yksinhuoltajat, päteekö tämä teidän kohdalla?
Kommentit (3)
tiesin mitä kannattaa varoa ja katsella pidemmän aikaa ennen sitoutumista, mitä en nuorena sinkkuna ehkä osannut samoin, nythän oli kyse ihmisestä joka tulee osaksi perhettä, eikä vain seurustelukumppanista jonka voi tarvittaessa vaihtaa jos kyllästyttää.
sanoisin että yh:t ei ole tarkkoja statuksista välttämättä, mutta ovat varovaisempia miehen suhteen. riippuu tosi ihmisestä ihan muutenkin. ennemmin nuorena hakee vain jotain ihannetta, mitä ei oikeasti ole olemassa. vanhempana ymmärtää ettei kukaan ole täydellinen.
..sitten väännetään mukula/mukuloita suuren rakkauden merkiksi, kunnes huomataan, että metsään meni ja kampataan uusi kaksilahkeinen..ja kas kummaa..vikatikki oli taas, mutta sitä ennen piti taas vääntää veronmaksajille lsiätaakkaa jälkeläisten muodossa... apua... ei käy enää komediaksi vaan kauhuelokuvaksi!
Kertoo minkä kertoo, jos haluaa.