Mies tunnusti, ettei hänellä seiso minun kanssani. Eroko ratkaisuksi?
Kommentit (15)
Minusta tuollainen ilmoitus tarkoittaa, että sanoja haluaa erota. Ei tuota oikein muuten voi tulkita. Minä itse en voisi tuollaista ohittaa, ja se yhteiselo olisi sitten siinä.
Miten tuo tarkoittaa että haluaa eron? Jos ei seiso niin ei seiso. Mitä mies sille voi? Vai onko se nykyään eron peruste että ei seiso?
että miehellesi on tullut erektiohäiriöitä ja hän ei ilkeä niitä sulle tunnustaa,vaan mieluummin laittaa ne häiriöt SUN syyksi.
Näin toimii narsistimies, kaikki on vaimon vikaa.
jos ei seiso sulle, mutta haluaisi seisoa, lääkäri. Jos ei seiso sulle, eikä haluakaan seisoa, rakastaja Tai mitä itse haluat tehdä?
Mies ei voi sille mitään seisooko vai ei. Tunteilleen ja teoilleen voi. Jos miehellä eisoo niin sillä ei seisoo ja jos ei seiso niin ei seiso. Jos se seisoo katsellessa muita niin seisoo. Näille asioille ei voi mitään. Mies ei pysty sitä päättämään.
että miehellesi on tullut erektiohäiriöitä ja hän ei ilkeä niitä sulle tunnustaa,vaan mieluummin laittaa ne häiriöt SUN syyksi. Näin toimii narsistimies, kaikki on vaimon vikaa.
Miksi naisten orgasmin saanti, kostuminen jne ovat miehen syytä, mutta erektio ei ole naisen syytä? Nainen on syyllinen erektioon ihan yhtä paljon. Sillä nyt vaan on merkitystä minkälaisen ihmisen kanssa sitä seksiä harrastaa. Myös ulkonäöllä on merkitystä. Mutta suurin syy on naisen toiminta ennen ja seksin aikana. Kaikenlainen vaatimus, syyttely jne, ovat suurimpia syitä että miehellä ei seiso. Naisenkin on katsottava peiliin jos miehellä ei seiso. Samoin kuin miehen on saatava nainen kostumaan ja saamaan orgasmi on naisen saatava miehelle erektio
Ilmeisesti teillä on kuitenkin aikaisemmin ollut seksiä, jos olette kerta naimisissa? En usko että kyse olisi mistään ulkonäköseikasta, ennemminkin tulee mieleen henkinen puoli ja teidän keskeinen vuorovaikutus. Teidän on syytä mennä avioliittoterapeutille, uskon että tämänkaltaiset ongelmat ovat aika yleisiä.
Eronko jälkeen sillä sitten seisoisi sun kanssa?
M +40
Eronko jälkeen sillä sitten seisoisi sun kanssa?
M +40
tämä on naisten palsta, ja olisi kiva että olisi edes yksi paikka ilman miesten logiikkaa - ei aina jaksaisi miehille vääntää rautalangasta mitä tarkoitetaan - naiset on monisyisempiä ja osaa tehdä päättelyä ja syy-seuraus-kaavioita mielessään ihan eri tavalla kuin miehet. Jos et ymmärtänyt mitä tarkoitettiin, olet putkiaivojen ääripäätä...
laukoi tuommoisia kun halusi että minä laihdutan. Vihjaili että ei seiso koska olen ällöttävä läski. Käytännössä sillä kyllä seisoi hyvinkin mun kanssa silloin kun oli sillä tuulella, mutta tosiaan välillä puhui tuollaisia että saisi mut laihduttamaan ja että saisi loukattua mua. Siitä tuli exä sitten.
[naiset on monisyisempiä ja osaa tehdä päättelyä ja syy-seuraus-kaavioita mielessään ihan eri tavalla kuin miehet.
Uskotko ihan oikeasti noin? Vaikea uskoa, että naiset ihan oikeasti ovat sitä mieltä, että ovat _monisyisempiä_ kuin miehet.
Tyhmiä ihmisiä kyllä löytyy molemmista sukupuolista.
En vain halua miestäni jne. Ja kuinka moni nainen harrastaakaan seksiä miehensä kanssa hieman vastentahtoisesti, liukkarien voimalla. Tietysti sen tarve voi johtua hormonaalisista tekijöistäkin.
Eli on hirveistä hirvein asia, jos mies ei kiihotu omasta vaimostaan. Vaihtoehtoja varmaan ovat tosiaan ero, jos halutaan tehdä nopea johtopäätös pitkässä suhteessa ja rauhallinen yhteisen elämän jatko, jolloin aletaan panostaa enemmän yhteisen rakkauden vaalimiseen, kenties terapiaa jne.
Itsestäni tuntuisi hieman oudolta, jos ottaisimme eron siksi, että miehelläni on haluttomuutta (jokainenhan sen tietää, että jos on avioliitossa haluttomuutta ei se tarkoita, ettei kykenisi seksiin kenenkään kanssa tai soolosellaiseen) parinkymmenen yhteisen vuoden jälkeen. Tuollaisia kausia on varmasti joka suhteessa välillä.
..jos rakastat vain sitä osaa hänessä, joka seisoo.
Ero on tossa tilanteessa paras ratkaisu. Jätä se paskiainen, joka ei arvosta sua!
jos ei seiso sulle, mutta haluaisi seisoa, lääkäri.
Jos ei seiso sulle, eikä haluakaan seisoa, rakastaja
Tai mitä itse haluat tehdä?
Aika mielenkiintoista että tuollainen asia täytyy oikein erikseen tunnustaa, luulisi että olisit jo itsekin huomannut saman.
Minusta tuollainen ilmoitus tarkoittaa, että sanoja haluaa erota. Ei tuota oikein muuten voi tulkita. Minä itse en voisi tuollaista ohittaa, ja se yhteiselo olisi sitten siinä.