Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä helvettiä?! (imetyksestä)

Vierailija
06.04.2012 |

esikoisen imetys ei onnistunut ja neuvola käski siirtyä korvikkeeseen kun esikoinen oli 3vkoa ja paino edelleen vain laski, sitä ennen yritin imetystä hampaat irvessä. Pari viikkoa sen jälkeen vielä yritin korvikkeen rinnalla imettää ja pumpata, mutta lopputulos oli se että vaikka kuinka pumppasin sain maitoa pulloon vain 10-20ml. Kun lopetin kokonaan esikoisen ollessa reilu kuukauden vanha, loppui se pienikin maidon tiputtelu kokonaan parissa päivässä. Nyt esikoinen reilu 7kk ja tänään suihkussa tuli toisesta tissistä suikuamalla maitoa?? Ja ikinä ei silloin sen kuukaudenkaan aikana tullut maitoa niin että olisin edes liivinsuojuksia tarvinnut..



mitä hittoa oikeesti??

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

-ap

Vierailija
2/5 |
06.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voiskohan sulla olla jotain hormonaalisia ongelmia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

niinkuin esim. mitä..? Siis jos on jotain ideaa, voisin googlailla tietoa. Vai meinaatko ihan jotain "hormonihäiriötä" että jotkut raskaushormonit käy vielä nyt ylikierroksilla?



-ap

Vierailija
4/5 |
06.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

menkat oli just 3 päivää sitten ja pillereitä oon syönyt nyt melkein 5kk..



-ap

Vierailija
5/5 |
06.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos googlaat vaikka hormoneista ja imetyksestä, voit löytää tietoa siitä, millaiset hormonaaliset ongelmat voivat estää imetyksen, tai siis maidontulon.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan kolme