14v poikani myy nuuskaa koulussa:( Millaisia rangaistuksia...
Han tulee saamaan, jos kiinni jaa?
T. Epatoivoinen mami
Kommentit (20)
Sensijaan sinä voit saada lastensuojelun perääsi. Poikasi on alle 15-vuotias joten ei hänelle tule oikeudesta tuomiota, sanktio on sossutädit ja lastensuojelujutut. Eli huonoimmassa tapauksessa perhekoti.
Puutu nyt hyvä ihminen tuohon toimintaan! Jäi jos sinulle siis kiinni, joten rankaise sinä! Sinun kuuluu puuttua, ihan sillä perusteella että olet äiti. Lapsesi on sinun vastuullasi.
Sain vasta tanaan tietaa tasta asiasta.
jäi vaivaamaan, mistä se poika sitä nuuskaa saa?
sielä ongitaan hankkijan nimi. Aikuinen saa kovat rapsut. Poikasi on alaikäinen jamyös alle 15 v joten selvinnee aika helpolla.
on paljon pikkukiskoja ja pizzerioita jotka myyvät tiskin alta nuuskaa ikää katsomatta
Hän on ymmärtänyt tehdä rahaa muiden addiktiolla. Menestyksen merkki.
siellä koulupäivän aikana se kauppa käydään.
ei niitä poliiseja kiinnosta sen sijaan tulee jälkiistuntoa ja kasvatuskeskusteku... mut mieluummin nuuska kuin tupakka ;)
[quote author="Vierailija" time="17.04.2015 klo 14:33"]ei niitä poliiseja kiinnosta sen sijaan tulee jälkiistuntoa ja kasvatuskeskusteku... mut mieluummin nuuska kuin tupakka ;)
[/quote]
Ja mistähän onnistuit kaivamaan tämän keskustelun vuodelta 2011?
Varasta pojalta yksi nuuskarasia, tyhjennä sisältö ja pasko sinne rasian sisälle. Sitten poika saa paskaa myytäväkseen.
[quote author="Vierailija" time="17.04.2015 klo 14:49"]
Varasta pojalta yksi nuuskarasia, tyhjennä sisältö ja pasko sinne rasian sisälle. Sitten poika saa paskaa myytäväkseen.
[/quote]
(Kuvitteellinen) poika on nyt jo 18 - vuotias eli kantaa itse tekojensa seuraukset. Alkuperäisessä viestissä poika oli 14 vee ja viesti lähetettiin 4 vuotta sitten.
Mun koulus diilataa ja mun kaverit käyttää
Vaan nuuskaa? Missä ongelma?... Itsekkun olin 14 olin jo cannabiksen jeesus. Kesäsin cannabista, talvisin budia... Nykyään lisännyt valikoimaan heroiinia ja morphiinia... Nykyään myös pystyn sisäilmassa kasvihuoneessa lampulla kasvattaa joten talvisin saa cannabis cannabista ihan.
Osittain kyllä näen huolesi. Vaikea se on ylläpitää kolmea lasta, kolmea omistusasuntoa ja purjevenetta pelkällä huumeiden myynnillä. Toivoisin todella että ala-ikäset ymmärtää että huumeet ei oo kovinkaan helppo tapa tehdä rahaa. Ei se tosin maailman huonoin valinta uralle - varsinkin tämmösessä keskituloset = hallitsee yhteiskunnassa.
Mulle pongahti tämä 2018 iha vaa googlettamalla :)
Taitaa ko. poika olla tämä tuhansia kiloja nuuskaa salakuljettanu henkilö --> laajentanut vain bisnestään
Hyviä hommia 21 vuotiaalta!
Tämä oli jossain ihmeen nostoissa.
Jokohan homma on selvinnyt, vai onko poika siirtynyt menestyksen myötä herskaan ja spiidiin.
Onko kyseinen poika tuomas!?