Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies siivosi.

Vierailija
20.11.2011 |

Olin tänään töissä, ja mies sanoi siivoavansa tänään. Mä aattelin, että kiva kiva, kiva tulla sit puhtaaseen kotiin.



No, se oli sitten imuroinut. Ja sekin kaiketi keskeltä lattiaa, kauheet pölypallot oli esim. eteisen kenkärivistön takana.



Keittiön tasot leivänmuruissa ja täynnä astioita ,keittiön pöytä tahroissa ja paskassa + lehtilastissa, pyykkejä kodinhoitohuone täynnä, puhtaita ja likaisia, pesukone täynnä märkiä, tiskikone tyhjentämättä, kaikkee rompetta ympäriinsä, roskapussit (2 kpl) haisi keittiössä.



Voi vittu sanon mä. Ei nyt oikeesti jaksais aikuiselle ihmiselle kertoo, että siivousta on muukin kuin helvetin huonosti imuroitu lattia.



(Joo, mä siivosin sit ite, kun oon niin perseestä kun mikään ei kelpaa mulle)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en enää edes pyydä "auttaan" kun pääsen helpommalla tekemällä itse. Laitan kauppalistan valmiiksi ja lapset miehelle mukaan kauppaan ja siivoan yksin kotona musiikin soidessa täysillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla