Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huutis: jos min.korotus on 3e niin voinkoo korottaa 4e?

Vierailija
20.11.2011 |

Vai ppitääkö korottaa aina 3e tai 6e tai 9e jne???

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikka 100€.

Vierailija
2/4 |
20.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos laitan korotusautomaattiin jonkun summan niin näyttääkö se kohteessa heti että korotin sen minimin verran? ku joskus jonkun käyttäjän huutoa ei näy ollenkaan vasta kun sitten kun joku muu huutaa ja se eka oli laittanu korotusauatomaatin. että jos kohde alotushinta on 10e, min.kor 2e ja käyttäjä a laittaa korotusuatomaatin 20e, niin näkyykö se heti että käyttäjä a laittaa hinnaksi 12e, että voi laittaa ns. salaista korotusuatomaattia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina ei kaikkia huutoja näy, mutta mitään ns. salaista korotusautomaattia ei ole huutonetissä.

Vierailija
4/4 |
20.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska sinähän laittaessasi korotusautomaatin samalla huudat tuotetta. ET voi laittaa salaista korotusautomaattia ikään kuin varmuudeksi, jos joku toinenkin sattuu huutamaan.



Ja se, että jonkun huuto ei näy ennen toisen huutoa, johtuu siitä automaatin systeemistä olla näyttämättä "turhia huutoja". Eli jos jollain on automaatti päällä, osa "välihuudoista" jää näkymättä, koska niillä ei ole merkitystä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kolme