Huutis: jos min.korotus on 3e niin voinkoo korottaa 4e?
Vai ppitääkö korottaa aina 3e tai 6e tai 9e jne???
Kommentit (4)
Jos laitan korotusautomaattiin jonkun summan niin näyttääkö se kohteessa heti että korotin sen minimin verran? ku joskus jonkun käyttäjän huutoa ei näy ollenkaan vasta kun sitten kun joku muu huutaa ja se eka oli laittanu korotusauatomaatin. että jos kohde alotushinta on 10e, min.kor 2e ja käyttäjä a laittaa korotusuatomaatin 20e, niin näkyykö se heti että käyttäjä a laittaa hinnaksi 12e, että voi laittaa ns. salaista korotusuatomaattia?
Aina ei kaikkia huutoja näy, mutta mitään ns. salaista korotusautomaattia ei ole huutonetissä.
koska sinähän laittaessasi korotusautomaatin samalla huudat tuotetta. ET voi laittaa salaista korotusautomaattia ikään kuin varmuudeksi, jos joku toinenkin sattuu huutamaan.
Ja se, että jonkun huuto ei näy ennen toisen huutoa, johtuu siitä automaatin systeemistä olla näyttämättä "turhia huutoja". Eli jos jollain on automaatti päällä, osa "välihuudoista" jää näkymättä, koska niillä ei ole merkitystä.
Vaikka 100€.