Olen ollut vuoden saikulla, ahdistaa että kuukauden päästä lomailu loppuu.
Menin pöljä hakemaan opiskelemaan ja pääsin. Nyt ei huvittaisi pätkääkään ja tuntuu että loma loppuu liian pian, vaikka vuoden olen ollut tekemättä mitään.
Pitäisikö perua koulupaikka?
Kommentit (13)
lähtemiset ahdistaa kun on vuoden elellyt ilman aikatauluja. taidan soittaa huomenna koululle etten ole tulossa, jatkan lomailua.
voi olla että pidät siitä paljon ja se on sinulle hyväksi. Uusi asia aina jännittää, mutta tuo mukanaan mahdollisuuden muutokseen.
halua elää toisten määrämien aikataulujen mukaan. No, voinhan mä kuukauden kokeilla ja lopettaa sit jos ei huvitakaan.
Sana salkku itsessään kertoo että kyse on lusmusta laiskurista eli asenne on väärä mihinkään työhön. turhaan opiskelet
ja sain saikkua helpommin kuin keuhkokuumeinen.
että ne jutut kiinnostaa. Ei tuo koulu valmista mihinkään, kunhan opiskellaan jos huvittaa. Kela maksaa.
Mut taidan makoilla vielä toisenkin vuoden sohvalla.
että ne jutut kiinnostaa. Ei tuo koulu valmista mihinkään, kunhan opiskellaan jos huvittaa. Kela maksaa. Mut taidan makoilla vielä toisenkin vuoden sohvalla.
Ja sit ens vuodeksi kuntoutustuen, voin opiskella tai olla opiskelematta jos ei huvita ja just nyt ei huvitakkaan.
Onneksi vuoden sairiksen jälkeen saa antaa kenkää.
4-6kk:n jaksoissa kirjoitettiin lomaa.
1/2-vuotta saikun loppumisen jälkeen työkkärin täti patisti kauppaan työkokeiluun, menin vastentahtoisesti... Mutta tiedätkö, sinne jäin... Olen nyt ollut yli vuoden yhtäjaksoisesti työsuhteessa ja se on auttanut mun päätäni sata kertaa paremmin kuin se kotona makoilu! Joten sanoisinpa että otappa itseäsi niskasta kiinni ja vastaanota se koulu paikka, et sä siinä mitään häviäkkään!
vuotta yhtäjaksoisesti. Viimeksi olen töitä hakenut vuonna 2000, työttömänä olen kyllä korvaukset nostanut, mutten ensimmäistäkään hakemusta laittanut.
jos olet winkku.