Tukholmaan, vinkkejä!
Ollaan menossa kahden lapsen (9v ja 1,5v) kanssa päivä tukholmassa-risteilylle.
Vinkkejä mitä siellä Tukholmassa vois tehdä kun junibacken ja gröna lund ei kiinnosta. Siellä on joku iso akvaario, onko joku käynyt?
Missäs parhaat ruuat saa?
Kommentit (4)
Asun täällä. Akvario ei kovinkaan iso, mutta varmaan ihan kiva ton ikäisille lapsille. Jos ette oo käyneet Skanssenilla, se vois olla kiva, ainakin hyvällä ilmalla. Siellä on myös pienehkö sisäeläintarha, jossa apinoita, käärmeitä jne. Sinne on tosin eri pääsymaksu. Aluella muuten paljon eläimiä ja pieni huvipuisto, kahviloita.
Ravintolaa on vaikea suositella, riippuu mistä tykkää.
Meidän lapset 3 ja 5v ainakin tykkää siitä eniten. Siellähän on eläimiä, jotka on paremmin esillä kuin Korkeasaaressa, talutusratsastusta, pieni tivolialue ja lisäksi ravintoloita, leikkipuisto, käsityöläismeininkiä ym. Me oltiin siellä koko päivä. Päiväristeilyllä voi tulla vähän kiire, nähtävää on paljon.
kukaan?