Laulaja Anniina Mattila kärähtänyt ratista
Laulavien Mattilan sisarusten Anniina puhalti 1,5 promillea. 23-vuotiaalla Anniinalla on 3-vuotias tytär.
Kommentit (7)
Joten ymmärrän tän Mattilan tän hetken fiilikset. No mulla tosin meni 50 tonnin autokin samoilla tulilla, eli kalliiks tuli, mut elämä on -:D
Kävi hyvä tuuri, ettei ajanut kolaria.
Kerran juhlissa kokeiltiin alkometria ja puhalsin siihen silloin tuon saman enkä olisi parhaalla tahdollakaan voinut kuvitella olevani SELVÄ!
Aikamoiset juhlat olleet kyllä, kun lehdessä oli, että oli viikonlopuksi jäänyt juhlimaan Tampereelle (?), ja sit tiistaina aamuyöllä oli ajanut kännissä. Eli oliko hän juhlinut monta päivää putkeen??
Ikävä juttu joka tapauksessa, kun nuori nainen ei osaa arvioida juomansa alkoholin määrää ja vaikutusta. 1,5 promillea on jo aika paljon. Miten pienelle tyttärelle olisi käynyt, jos äiti olisi ajanut kohtalokkaan kolarin? Vastuuntunnotonta toimintaa.
mutta ei sekään äidin pois menoa korvais
Errare humanum est.