Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen oli hukkua festarivessan ulosteisiin Tangomarkkinoilla

Vierailija
27.02.2011 |

"(heinäkuussa) Sairaalaan kiidätetty nainen loukkasi päänsä ja kasvonsa pahoin eikä ole vieläkään toipunut tapauksesta (marraskuussa)."



Tangomarkkinoilla vieraillut keski-ikäinen nainen oli hukkua kaadetun koppivessan ulosteisiin viime kesänä.



Koppivessan kaatoi huvialueelta poistettu parikymppinen mies, joka oli alkanut riehumaan mielenosoituksellisesti kaatamalla festarialueen vessoja.

Nainen oli ollut juuri nostamassa housujaan, kun mies kaatoi käymälän kumoon sillä seurauksella, että pöntössä olleet jätökset kaatuivat naisen päälle. Pöntössä oli ollut niin paljon ulosteita, että nainen oli hukkua niihin. Nainen oli kuitenkin saanut nostettua päätä sen verran ettei hukkunut liejuun.



Tilanteen nähnyt järjestyksenvalvoja pelasti naisen kopista.

Sairaalaan kiidätetty nainen loukkasi päänsä ja kasvonsa pahoin eikä ole vieläkään toipunut tapauksesta.

Seinäjoen käräjäoikeus määräsi miehen maksamaan naiselle 4 800 euron korvaukset sekä 2 000 euron oikeudenkäyntikulut.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis onko nainen mennyt ylösalaisin ja koppikin nurin ja nainen ei ole mahtunut kääntymään ja kopin pohja on alkanut täyttyä ulosteliejusta..?

Vierailija
2/5 |
27.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

aika paska juttu kaiken kaikkiaan...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

todella pahasti ulostebakteereista aiheuttaen arpia.



Inhottava juttu kaikenkaikkiaan.

Vierailija
4/5 |
27.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja ihan vaan jonkun älyttömän tempauksen seurauksena. Tuo vammojen pitkäaikaisuus pisti silmään, toivottavasti asiat on jo paremmalla tolalla. Pieniä on korvaukset tuommoissa tapauksissa.

Vierailija
5/5 |
27.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla olis varmasti lentänyt oksennus ja olisin tukehtunut siihen : (

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kaksi