Pätkiikö teillä Areena? Taas yritettiin katsoa muumeja mutta menee aina poikki :(
Lapsi katsoo usein Areenalta muumit jos ei ole aamulla ehtinyt katsomaan, mutta viime viikkoina se on pätkinyt jatkuvasti ja menee ehkä 5min ennen kuin yhteys katkeaa. Sama on näköjään muissakin ohjelmissa, kun eilenkin yritin katsoa Prisman virus-ohjelmaa niin katkesi muutaman minuutin välein.
Onko muilla samaa ongelmaa vai onko vika koneessani/yhteydessä? Muuten netti toimii hyvin (lukuunottamatta BB-videoita jotka jumittaa koko mozillan)
Kommentit (7)
linkki areenan lasten ohjelmiin jos joku haluaa kokeilla
http://areena.yle.fi/lista/111/uusimmat
nuo pätkimiset ja muut johtuu netin hitaudesta, omista latauksista ja/tai siitä kuinka moni muu katsoo samalta serveriltä ohjelmia.
Itse katson yhdeltä elokuva sivulta leffoja ja toimivat aamulla ja päivällä, mutta illalla ei meinaa leffan katsomisesta tulla mitään, ellei laita pauselle ensin pitkäksi aikaa, että ehtii lataamaan.
(Toimii ihan hyvin Prisman joku virusjakso)
Muumit on saatanasta, etkö jo tiedä? :)
tämänaamuinen Muumi jäin nimittäin kesken. Ruutuun ilmestyi "hetkinen", ja loppu jäi näkemättä.
Tänään jäi tosiaan jakso kesken ja sitäkin yritettiin katsoa. Pariin viikkoon ei ole onnistunut yli viiden minuutin pätkät :(.
ap
piti lisätä että esim. Ruutu.fi toimii ihan hyvin jolta katselin mm. eilen Good Wife-jakson pätkimättä.
ap