Molo, Molo ja vielä kerran MOLO
Siis voisko tämä keskustelu jo loppua kyseisestä merkistä??
Merkki on MOLO KIDS!!!
Onko täällä ketään joka pitää kyseisen merkin topista?
Mä voin sanoa ihan suosilla, että meillä on haalarina ollut 2 vuotta jo Molo Kids, enkä muuhun vaihda. Mitään huonoa sanottavaa ei ole!
Heijastimet ovat ihan mahtavat! Parhaimmat, kuin missään muussa merkissä! Kangas on notkeaa, joten lapsi pääsee liikkumaan hyvin. Kulutuskestävyys on aivan mahtava, eikä meillä ainakaan ole tullut vielä haalareihin mitään jälkiä.
Haalarit ovat kapeita ja sopii meidän hoikalle lapselle tosi hyvin, ei pussita, kuten esim. ticketit tekee.
Mä en katso ostaessa hintaa, vaan ulkonäköä ja laatua. Lapseni on taatusti puettu lämpimästi ja puku kaikenlisäksi vielä miellyttää silmää ja on erilainen kun muilla lapsilla.
Mä en tosiaankaan halua, että meillä on samaa reimatekkiä, lassieta tai remua, kun kaikilla muilla lapsilla tarhassa ja puistossa!
Lopettakaa siis jo kyseisen merkin parjaaminen! Jos ette ole kokeillut pukua, teillä ei voi olla mielipidettäkään!
Kommentit (40)
kun samaiset mammat, jotka hokevat etteivät katso muiden lasten vaatteita,paheksuvat muiden lasten vaatteita jos ovat "molopää" tai "lippu tavaaseen"-merkkeihin puettuja ;)...ei katota muiden vaatteita juuuu.....
koska sinäkin ap väität sitä niin ylivoimaiseksi ja haukut ns. normimerkit. Ja hinta on älytön.
Mua ärsyttää kun kaikkien pitää haukkua Lassieta joka on kohtuuhintainen perusvaate. Meillä on toppapukuja ja välikausiasuja ja ne todella hyviä.
Minäpä tilasin kokeeksi todella persoonallisen merkin Tanskasta, haalari maksoi vain 79 euroa, saa nähdä kuinka kestää. Vaan eipä näy merkkiä missään keskusteluissa.
tai ehkä vielä pahempi kun nimeen on vielä molon lisäksi pitänyt sotkea lapset mukaan.
on aivan älyttömän nättejä, mutta mieheni päättää meillä lastenvaatteiden hinnoista, joten ei mitään mahiksia saada yli neljänkympin pukuja, eli käytettynä remuja ja jonathaneja vain, ja ne riittäköön.
Lassieta tai "normimerkkejä" hauku! Ne vaan on niin helvetin RUMIA!! Niissä ei ole mitään jujua, mitään erilaista ja KAIKILLA on samat kamppeet päällä. Ne on tylsiä!
Olkoot vaikka kuinka kestäviä, mutta en pidä ulkonäöstä enkä massasamiksista, niin EI MEILLE KIITOS!
en hauku niiden käytettävyyttä...vaan ulkonäköä!
Mutta miksi merkkivaatemammat voivat parjata eimerkkivaatteidenkäyttäjiä?
Itse olen ostanut sekä merkkivaatteita että ns. halpismerkkejä. Molemmista on hyviä kokemuksia ja niin myös HUONOJA!
Mä en tosiaankaan halua, että meillä on samaa reimatekkiä, lassieta tai remua, kun kaikilla muilla lapsilla tarhassa ja puistossa!
Ylenkatsot muiden lapsia, jotka kulkevat hyvissä, mutta edullisemmissa haalareissa.
t. myös kaikenlaisia asuja kokeillut.
muiden lapsia, haluan vain että omani on puettu OMASTA mielestä nätisti ja että vielä erottuisi joukostakin! Mua ei pätkän vertaa kiinnosta jos tusinalla tarhalapsia on Lassie...olkoot, mutta mun lapselle ei sitä tuu! Ne on niin yökköjä, että! Niissä ei ole mitään!
Jos saa hyvän, lämpimän ja kestävän toppahaalarin, joka vielä näyttää hyvälle, niin sen ostan...eikä sen mikään Molo tarvi olla! Mutta nää perusmarkettimerkit on vaan kamalia!
Mä en tosiaankaan halua, että meillä on samaa reimatekkiä, lassieta tai remua, kun kaikilla muilla lapsilla tarhassa ja puistossa!
Mulle on ihan sama mihin rahasi laitat, mutta jos et halua, että lapsesi on puettu samoin kuin kaikki muut lapset, tässä ilmainen vinkki: Ostin omalle lapselleni välikausiasun Halpa-Hallista. Se on ihan merkitön, maksoi 30 e. Ei ole tullut toista samanlaista vastaan. Ulkonäkö miellyttää minua enemmän kuin reimat ja remut, puku on ollut käytössä kestävä, jopa laadukas.
muna, penis, kikkeli, pippeli, kyrpä, mulkku tms. niin en halua myöskään molo-merkkiä heille.
t: äiti jonka lapsilla reimatecciä, giraftexiä, ticket to heavenia, me toota, minymoa ja lassieta lasten ulkovaatteissa
Ei niitä kukaan ainakaan ulkonäön perusteella osta. Tavallisia yksivärisiä haalareita, joissa tummaa saumanauhaa "koristeena". Saman näköisiä kuin esim. Kapp-ahlin haalarit. Ellei sitten se tähden kuva hanskassa tai olkapäässä ole sitä suurta designia. No, oli siellä yksi sateenkaarenkirjava poikkeus joukossa, huh huh!
Ainoa peruste käytölle olisi siis laadukkuus.
on heijastinta ja heijastimet jatkuvat hupussa, lahkeissa, selässä sekä lahkeissa ja hihoissa olevat tähdet heijastavat myöskin. Pimeässä loistaa paremmin kun mitkään muut haalarit! ETTÄ REVI SIITÄ saumanauhasi!
Nimi Molo tulee merkin perustajien Mogensin ja Louisen nimistä ja merkki on tanskalainen.
Ja kuten joku aiempi mainitsi, merkki on tosiaan Molo Kids.
Tällä ei siis ole miesten vehkeen kanssa sen enempää tekemistä kuin mitä mammoilla mielessä pyörii.
Lisäksi haalareiden leikkaus on aivan toisenlainen kuin Kappahlin haalareissa, joten ne istuvat kivasti päällä eivätkä pussita/lötkötä.
Suosittelen kokeilemaan, jo viiden talven kokemuksella.
ja KAIKISSA on hyvät heijastimet (toivoisin samaa aikuisten vaatteisiin). Silti lapsille ne ei riitä vaan lisäksi pitää olla ainakin yksi muumi(tai muu hahmo)heijastin ja yksi ledlamppuheijastin.
Hyvät heijastimet ei riitä perusteluksi 195 euron hintaan.
noita Molon haalareita ja ei kai niistä nyt kukaan aikankaan ulkonäön takia maltaita suostu maksamaan.
molot eivät maksa 195€!!!
Ne LASKETTELUUN tarkoitetut ovat tuon hintaisia ja niitä ei ole kenelläkään pienemmällä lapsella.
Molon haalarit maksavat 120-150€!!!!!!!!!!!!!!!! USKOKAA JO lukihäiriöiset, kateelliset pikkumammat!!
Ei ole kokemusta mutta haluaisin :).En ymmärrä miksi joidenkin täytyy ottaa elämätehtäväkseen parjata merkkivatteita..joitakin ne kiinnostaa joitakin ei.Eikö kiinnostuneet saisi rauhassa asiasta puhua,kiitos ?