Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

1,5v-2v tytölle vk-haalari jo valmiiksi.

Vierailija
05.09.2010 |

ostanko 86cm vai 92cm?? Kokemuksia. Siis olen ostamassa etukäteen ensi kevääksi-syksyksi. Nyt pituutta noin 75cm (11kk).

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meiän tyttö oli 1-vuotisneuvolassa 75 cm pitkä, ja ostettiin silloin 80-senttinen puku. Nyt tyttö on 1,5-vuotias, pituutta 80 cm ja käytössä edelleen se sama 80-senttinen puku, ja on vielä aika reilukin.

Vierailija
2/3 |
05.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alkuun ajattelin, että ehdottomasti tuo cm, mutta nyt olen itsekin kallistunut 86cm:een. Nyt meillä on Remun 80cm käytössä ja on toki hieman reilu, vaikkakaan ei näytä isolta eikä haittaa lapsen ulkoilua. Tarkoitus kuitenkin olisi käyttää seuraavaa haalaria tosiaan kuitenkin "vain" ensi kevät ja syksy, eli kasvun varaa monelle vuodelle:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostettiin 86 cm välikausihaalari, on reiluhko vielä. TOsin tyttö on vasta n. 79 cm eli lyhyehkö ikäisekseen :) Mutta uskon että tuo 86 menee hyvinkin vielä keväällä, sen verran on punteissa ja hihoissa ylimääräistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kuusi