TUURIn "ohjelmatoimistoperhe"
ovatkohan oikeasti sellaisia, minkä mielikuva tuli ohjelmasta?
äitihän kyllä sanoi ettei lasta pakoteta soittamaan mutta jotenkin musta outoa että 100 esiintymistä vuodessa noin pienellä tytöllä. Vaikuttaa jotenkin kamalalta. Ja se, että 10-12km juoksulenkillä 5-vuotiaskin mukana. Miksi sen äidin piti siinä sanoa että "kuulemma kivaa" eikä lapsi sitä sitten itse sanonut.. onkohan lapsen mielestä oikeasti niin mukavaa? Tulee fiilis, että lapset on mukana että molemmat vanhemmat pääsevät lenkille että kropat pysyy kunnossa. Itse juoksen tuon mittaisia lenkkejä ja aika ajoin on rasitusvammoja ja muuta pientä kremppaa. Entä sitten kasvuikäisellä??
Kommentit (6)
sille yritykselleen. Oli kyllä aika karmaiseva kuva ja sellainen tunne jäi että lapset kasvatetaan huomionhakuisiksi. Ja julkisuudenihannointia..
Iltalehdessä: http://www.iltalehti.fi/perhe/2010102012499139_pr.shtml
Perheen äiti vetää Lamourettes -tanssiryhmää ja perheellä on myös Model Ace -mallitoimisto...
Osallistuvat Suomi laulaa -ohjelmaan: http://www.suomitv.fi/ohjelmat/sula/niittyviidat_hollola
Tuntuu jotenkin julkisuushakuiselta...
Myös painostava ja ylitekevä vanhempi voi olla vaara lapsen fyysiselle ja henkiselle kehitykselle. Ohjelmassa minusta vanhemmilla ei ollut hajuakaan lapsen tarpeista.
Tuli ihan valmentaja mieleen. Ja tosiaan, herranen aika niin ei 5-vuotiaan kuulu lenkkeillä tuollaisia lenkkejä. Sairasta!
tuota touhua.... Siis vanhemmat olivat mielestämme melkoisen pelottavia. Meillä ei ole (vielä) lapsia, joten mitäpä me mistään tiedämmekään, mutta sen verran on pakko sanoa että kyllä tuossa kuviossa vaikutti siltä että vanhemmat pakkosyöttävät omaa ideologiaansa lapsille.
Tuli mieleen joku amerikkalainen parodia. Tuollaisia perheitä on elokuvissa.
jos olisin telkkarialalla, tekisin tuosta perheestä oman dokkarin.