Hormoonikierukasta???
Mulle laitettiin 3 kerran tuo kapistus Huhtikuun lopussa.Ja siitä lähtien on ollut tiputtelua tai sitten välillä pari päivää kirkasta vuotoa.Muilla kerroilla laiton jälkeen vuodot loppui melkein heti.Lääkäri tarkasti toissa viikolla että on paikallaan.Ottaa niin päähän ;(((.Voi kuulemma kestää puoli vuotta tämä.....;((.Miten teillä on ollut asetuksen jälkeen?Harmittaa kun kesäkin on ja saa olla varuillaan että taasko lorahtaa!!
Kommentit (3)
asetus meni nopeasti ja vuoto kesti vain pari päivää.Nyt olin muutaman vuoden ilman sitä "härveliä".Nyt laittaminen ei meinanut onnistua millään;(.Särkyjä ei ole.Pännii vaan tämä vuoto.Voi kuulemma johtua myös iästä;)))(43v)
En tiedä sitten kuinka pitkään jaksan sitten tälläistä vuotosekoilua!!
se ei ollu mun juttu mulla oli 3viikkoa vuotoa, yks kuiva viikko välissä ja taas kolme vuotoviikkoa. tätä jatkui tasaisesti koko ajan. ekalla kerralla se oli puoli vuotta paikoillaan, tokalla vuoden.