Toi Linda on uskomattoman rasittava ihminen
Kommentit (14)
ja ihan kamalia biisejä valitsee, eikä osaa valmentaa, eikä tuomaroida... ja puhuu hoono soomi.
taiteilija! Kerrankin taidetta telkkarista eikä aina samaa suomisoopaa!
Takertelee valtavasti puheessaan. Sopimaton mekko tänään noin tuomaristotyöskentelymielessä.
jos olet suomenruotsalainen ja olet asunut vuosia ruotsissa ja ulkomailla, niin ehkä suomi ei ole niin vahvana jos et sitä missään kuule.
Ja linda on pukeutunut tällä kertaa näemmä viulunsoittajaksi. Olisko pitänyt käydä vaihtamassa vaatteet ennen kuin kiiruhtaa tuomaripallille?
Jotenkin sellainen 18-vuotias nelikymppisen kropassa.
Ei mitään pahaa sanottavaa hänestä.
Paras tuomari noista kolmesta.
Andy MacCoyhin tossa aksentti asiassa : ),
Pisteet hänelle1
Tiedät tämän jo varmasti ennestään, koska tämä opetetaan jo varhaisessa vaiheessa, tai ainakin pitäisi:
Jos joku rasittaa tai ärsyttää, niin mene itseesi. Jos joku puhuu rasittavalla tai ärsyttävällä tavalla, se on sinun ongelmasi, ei toisen. Jos joku pukeutuu huonosti, se on sinun ongelmasi, ei toisen. Jos joku ei käyttäydy sinua miellyttävällä tavalla, se on sinun ongelmasi, ei toisen.
Menemällä itseensä voi käsitellä ne rasituksen ja ärsytyksen tunteet ja päästä niistä eroon, tai ainakin oppia elämään ilman, että ne tunteet hallitsevat mieltä.
Poikkeuksena tietysti, jos kohtaat toistuvasti oikeasti epähyväksyttävää toimintaa, kuten kiusaamista tms.
Andy MacCoyhin tossa aksentti asiassa : ),
Pisteet hänelle1
olla vikaa että tulee avautumaan tänne ihmisen luonteesta jota ei edes tunne.
Tunnekko hyvinkin?