Karvat rehottaa rv35, apua!
Siis ihan oikeasti, järkyttävän pitkät ja epäsiistit(?) alapäänkarvat, myös jalat kasvaa paksua mustaa.
Mitä ihmettä teen niille? Ei minulla ole minkäänlaista näkyvyyttä ollut alapäähäni viikkoihin ja jalkoihin en enää taivu. Porsliinia en ole ikinä harrastanut, siistinyt vaan.
Voinko mennä jonnekin karvojen ajeluun? minne? Mieheni on niin sählä että häneen en luota, ystäväni juosisivat karkuun jos pyytäisin alapäätäni ajelemaan :)
Ja ongelma on uusi, ehkä meille tulee joku apina, ei minulla ennen tällaista karvankasvua ole ollut. siis tämä karvankasvu haittaa elämääni, tykkäisin käyttää hametta näin kesällä, sukkahousuja en, ja rakastellessa häpykarvani ovat erittäin tiellä. Help!
Kommentit (11)
kai se mies nyt Veetin osaa levittää, jos et itse taivu?
Minä en kulkisi päivääkään edes kotona tuon näköisenä saati että kehtaisin mennä synnyttämään mustissa karvoissa.
on niin järkkyä kamaa mitä kasvatan. Ja siis todellakaan normaalisti ei ole mitään karvaongelmaa, tämä on ihan viime viikkojen ongelma. Hormonit?
Pitääpäs kokeilla peilin kanssa :)
MUTTA hullun hommaa se oli, ja annoin periksi jossain välissä. Jalat sain kyllä ajeltua, mutta alapäätä en oikein. Olihan se aika puska, mutta hei, ei se niin iso asia ole.
kaikenlaisia pehkoja :D
Älä ota sitä niin vakavasti, aikaa on sitten synnytyksen jälkeenkin :)
En ole koskaan ymmärtänyt miksi raskaanaoleva yrittää ajella säärensä taivuttamalla itsensä suoraan sääriä kohti. Eikö maalaisjärki kerro että on olemassa muitakin asentoja? Mene vaikka istumaan lattialle tai jakkaralle ja laita jalkasi haralleen. Sivukautta se onnistuu ihan raskauden loppuun asti, samoin jos haluat lakata varpaankynsiä.
Bikinirajat ajelin raskauden loppuun saakka käsikopelolla ja välillä peilin avulla ja hyvin meni.
harrastanut porsliinia ennen, mutta loppuviikolla vedin kaikki, kun ei se muuten enää onnistunut. Pikkuhiljaa sitten kasvattelin pikkukolmioni takaisin.
Ja sille, joka huomautti, että synnärillä ovat nähneet kaikenlaisia pehkoja: juu, en tosiaan ajellut kätilöitä varten! Karvat vaan tuntuu inhottavilta, hiostavat ja pistelevät, joten ihan oma mukavuudenhalu ja hygienia on syynä - luulisin että monella muullakin.
kauneushoitolaan, eiköhän siellä keinot keksitä viidakkoon :D
Ei muuta kuin marssit johonkin kauneushoitolaan, niin pääset karvoista eroon.
Synnärillä on kyllä totuttu vaikka millaisiin puskiin, mutta kyllä mä kätilönä katselen mieluummin ajeltua alapäätä kuin karvaläjää. Verikin tarttuu ällöttävästi pitkiin karvoihin. Säärikarvoihin en kiinnitä huomiota, mutta alapään toivoisin olevan siistitty.
ja todellakin huolehdin kaiken kasvuston kuten ennenkin. osaan pääsen kiinni epilaattorilla ja osaan istumalla kyyryssä suihkussa.
jalat ajelen taas nostamalla säären lavuaarin reunalle.
peili on myös oiva apu.
ihan itsen takia ajelen, kivempi ja siistimpi ja "arvokkaampi" olo, ihan sama ovatko synnärillä nähneet mitä majavia tahansa, minulta eivät sitä näe! arvokkuus kunniaan ja itsestä huolehtiminen, oli raskaana tai ei!
peili avuksi. Ja jalkojen kanssa kokeile niitä jotain vaahtoja tms. joka irrottaa karvat, ehkä miehesi voisi olla siinä avuksi, ei pääse ainkaa teurastamaa sinuu minkää terän kanssa. Tai sitte elät onnellisesti karvojesi kanssa :D