Minusta tulee täti lapselle jonka isä on aviomieheni..
Olemme " vanha" pariskunta, lukioajoilta saakka yhdessä olleina. Nyt ikää 31 v ja onnelisia ???? mies omien sanojensa mukaan 1 kerran pettänyt. Sattui siskoni kanssa puuhastelemaan ja sisko 21v kerrasta raskaaksi. Surullisinta tässä on se, että tuolloin makasin itse sairaalassa laparoskopian vuoksi. Lasta olemme yrittäneet kohta 3v ja tuloksin+-=0 En tiedä kummalle olisin vihaisempi ja mitä teen. Voi kun pääsisi tästä pahasta unesta pois..
Kommentit (10)
Meinaako sisko nyt sit varmasti pitää lapsen?
Ja meinaatko SÄ " pitää" miehen??
pihalle tollanen kusipää, ja siskoon välit poikki.
oksettaa pelkkä ajatuskin, että oma mieheni pettäisi minua siskoni kanssa!
Miten aiot toimia miehesi suhteen?
Olen niin sekaisin ettei tässä m ielentilassa pysty tekemään mitään järjeviä päätöksiä. Tunnepuolella kuohuu ja nukuttua/syötyä ei pysty. Mies on onneksi mökillä, ymmärsi pysyä poissa silmistä ja antaa aikaa ajatella. Kaikkein kauheinta on ajatus, että toipuuko tälläisestä koskaan. Aamunkaste ja kesäpuutarhan tuksu saa n ykyään itkemään ja olen maailmalle vihainen.. ei käsitä m ikä siihen mieheen men i ja miksi sisko teki minkä teki. Raukka on vielä n iin n uori ja hädissään kertoi minulle. Kenellekkään ei tästä voi puhua, onneksi täällä voi sanoa mitä ajattelee..
Kyse ei tosin ollut siskostani mutta sattui se silti ja paljon!
et sinä tuollaisesta yli pääse. Tulet vihaamaan tuota viatonta syntyvää lasta, sillä se muistuttaa sinua miehesi uskottomuudesta KOKO LOPPUELÄMÄSI. Oikea elämä ei ole kuin Kauniit ja Rohkeat, jossa pystytään unohtamaan tragediat viikossa ja antamaan anteeksi toinen toistaan kauheammat petokset.
No kai se sun siskos älyy tehdä abortin??
En tässä nyt oikeesti lähtenyt mitään valmiita vastauksia etsimään ja kyselemään. Piti saada tämä möykky sisältä avautumaan ja jollekkin kertoa.
tuntuu todella pahalta puolestasi :( En tiedä mitä itse tilanteessasi tekisin, tai siis ukon olisin kyllä heivannut sen pettämiskerran jälkeen heti, mutta eihän sekään sinua tuosta tilanteesta pois päästä.
:(