Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Purentakiskoista tietävät!

Vierailija
11.04.2010 |

Sain uudet kiskot ja ne on aika isot edellisiin verrattuna. Suu on todella auki kun kiskot on suussa. Leuat, posket ja osin kaulakin on tosi kipeät nyt, kun pidin niitä yöllä vähän aikaa. Saako kiskot aiheuttaa tuollaista kipua? Entisten kiskojen aikaan ei näitä ongelmia ollut ja lääkäri sanoi, et ne oli kuulema tehty alunpitäen liian matalaksi..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
11.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

hammaslääkärille, ja vaadit muutoksia kiskoihin. Purentakiskojen on tarkoitus poistaa kipua, ei aiheuttaa sitä. Mäkin jouduin käydä muokkauttamassa kiskoa, kun mulla tehtiin se kiskon muotti silloin, kun viisaudenhammas oli puhkeamassa (musta se oli älytön idea, mutta luotin ammattilaisiin). No, kun sain kiskon, se kosketti kurkkuun ja aiheutti oksennusrefleksin eikä edes sopinut kunnolla, koska viisaudenhammas oli siinä vaiheessa puhjennut kokonaan. No, menin hammaslääkärille, jossa viisaudenhammas poistettiin, kiskoa lyhennettiin ja hiottiin. Sen jälkeen ei ollut ongelmia.



Mulla auttoi, kun käytin kiskoa ehkä vajaan vuoden, sen jälkeen en ole purrut hampaita yhteen nukkuessani. Joskus saattaa olla leukalihakset kipeät aamulla, mutta tosi harvoin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi viisi