Löysin persvaostani kynsikoru-timantin. Pettääköhän mies vai mistä se on tullut?
Siis voi kuulostaa oikeasti naurettavalta...
Mutta kun olin riisuuntumassa suihkuun niin tunsin vaossa kutinaa ja raapautin sieltä. Sormeen jäi kiinni tuollainen kynteen liimattava "timantti". Itse en tuollaisia käytä eli minun se ei ole.
Kommentit (19)
Ne ukot jotka (NUOREMMAT VANHOJA EN HUOLI) käy mun tykönä itteensä panettamassa,mulla kun ei koruja ole. KOSKA OLEN KUNNON TOP MIES. en akka.
jos miehes pettäs niin mistä se kynsikoru sun persuksiin olis menny? Äijän palleista vai?
Mäkin kyllä epäilisin enne noita lasten hömppäjuttuja.
jos miehes pettäs niin mistä se kynsikoru sun persuksiin olis menny? Äijän palleista vai? Mäkin kyllä epäilisin enne noita lasten hömppäjuttuja.
Miehellä on koru tarttunut vaatteisiin. Vaatteista se on tippunut kotona sänkyyn. Sängyssä tarttunut ap:hen jos ap nukkuu alasti sängyssä.
no en nyt ensimmäisenä syyttäisi miestä... Tarkistappa, että onko käyttämissäsi koruissa/hiuskoristeissa strasseja? Entä vaatteissasi? Lasten leluissa?
Kovalaisen autoon uus takasiipi. Ois kovasti tarvetta sellaselle nyt. Mä ainakin tsekkaisin heti jos mulla olis tommonen aarre-persvako.
miks sä syytät miestäs vaikka ilmiselvästi se on sun omista puuhista tullu se timantti sun hanuriin? Mietipä vähän mitä on tullu tehtyä viime aikoina.. Nii.
onko se aito.. Jos on sun äijäs on pannu Paris Hiltonia!
ja löytyä helmirannekoru! Ja ylihuomenna timanttisormus! Hitsi, mikä aarrekammio! :D
olisko siellä sitä uutta lokinsiipiovellista mersua
Ennen oli kultamunia muniva hansi ja nyt on timantteja paskova ap :D
Tai jos se olikin vain tavallinen kakkakikkase, joka oli aikojen saatossa muuttunut timantiksi!
:D Tai jos se olikin vain tavallinen kakkakikkase, joka oli aikojen saatossa muuttunut timantiksi!
Kuka soittais lehdistön paikalle??
:D Tai jos se olikin vain tavallinen kakkakikkase, joka oli aikojen saatossa muuttunut timantiksi!
Nii, pulleiden pakaroiden välissä hieroontuntu.. Kyllä! Kuka soittais lehdistön paikalle??
Ei tämä ole provo. Tosin en nyt ihan tosissaan epäile miestä tuon perusteella pettäjäksi :)
Mutta silti vähän mietitytti mistä ihmeestä se timantti on meille tullut ja varsinkin minun persvakooni.
Lapsia on, mutta näin äkkiseltään mulle ei tule mieleen yhtään lelua, missä olis tollasia timantteja. Mutta ehkä lapset on silti "syyllisiä".
on esimerksi metallinen pieni kukka, terälehdet on noita strasseja. Tai sitten on merkki alushouissa strassein, myös lapsen takissa on merkki RW strassein jne. Onko sulla alusvaatteita, joissa on mukana strasseja?
päiväkodista,kerhosta, kavereilta. Sitten sinä olet pesseet ja kivi on tarttunu sun alkkareihin ja sitä kautta sun hanuriin. voi kääk sentään.
Noitahan on vaikka missä, tarroissa, vaatteissa yms.