onko teillä joilla on pieniä lapsia(alle 5v)
taulu-tv?Siis uskaltaako sellaista ostaa,kun on vauva,4,5v ja kohta 6v.
Kommentit (7)
Ja pystyssä on pysynyt, mutta sormenjäljiltä ei olla vältytty :).
Kuopus on 1,5v ja koputtelee tv:tä harva se päivä joten vanha finlux toimii meillä vielä hyvin. Sit kun ei ole enää niin kiinnostunu asiasta otetaan uus tv käyttöön ja seinälle. Luin jostain että taulu-tv:t kaatuu helposti, oli jenkeissä joku 2v kuollu kun oli jäänyt alle.
ja mitä nykyisellä telkkarilla saa tehdä?
Meillä 5 ja 3v sekä 7kk ja 4v on ollu jo taulutelkkari. Sormenjälkiä siinä kyllä on, mutta on ihan tukeva alustaltaan, että ei nyt sormentöytäisystä kaadu. Muuten lapsilla ei ole lupaa leikkiä telkun kanssa, eli he eivät sitä kääntele, eikä leluilla leikitä tv-tasolla.
Yläkerran tv on seinällä ja se on saanut "iskun" pallosta (ei jäänyt mitään jäkeä) ja sekin miehen syytä :)
4,5 v ja 6v. Taulu-tv ollut 2,5 vuotta. Ei mitään ongelmaa. Telkkari laitettiin heti seinälle ja sen edessä on tv-taso jossa ovat stereot ja dvd-soittimet. Eli lapset eivät edes ruutuun ylety ja lelutkaan ei onneks oo siihen lentäneet, vaik ne tääl muuten lentääkin... Gigantti tarjoo vakuutustakin kun ostaa tv-tä. ja eikös kannata tarkistaa omat vakuutukset jos pelkää tv:n puolesta ja tv vaan seinälle heti ni ei tarvii pelätä et se kaatuu.
kun ostettiin n. puol vuotta sitten. Telkkari ku telkkari, ei sitä saa mennä käpälöimään, ainakaan kuvaruutua.
että sitä saa käänneltyä. toinen pöydällä omalla jalallaan, rauhassa ovat saaneet molemmat olla.
Mutta just pari päivää sitten mies kiroili kun löysi pitkän naarmun siitä :( Joku oli varmaan ajanut pikkuautolla kaikista kielloista huolimatta.