Olen masentunut vaikka kaikki on hyvin?
Eli minulla on suht hyvä mies joka tekee kaikkensa minun ja lasten puolesta ja isovanhemmat jotka auttaa,mutta olen masentunut.
Totuus on se että olen ollut koulukiusattu ja masentunut jo nuorena ja otin mieheni sen takia että sain häneltä hyväksyntää jota en ollut saanut pojilta. sain tunteen että olin tarvittu ja haluttu.Nyt tuntuu että koko elämäni on menossa kankkulan kaivoon tämän masennuksen takia. Voinko oppia rakastamaan miestäni vaikka vaadin häneltä täydellisyyttä, koska kukaan ei ole täydellinen ja pitäisi toista rakastaa vioista huolimatta. Miksi hylätä perhe ja hyvä mies?
Kommentit (3)
Tosin ensin yksityiseltä koska sinne pääsee nopeammin. Miten sinä olet selvinnyt siitä/vai oletko? onko perhe ymmärtänyt?
"Voinko oppia rakastamaan miestäni vaikka vaadin häneltä täydellisyyttä, koska kukaan ei ole täydellinen ja pitäisi toista rakastaa vioista huolimatta. Miksi hylätä perhe ja hyvä mies?"
Elä hylkää perhettä ja miestäsi, eläkä opettele
rakastamaan miestäsi. Opettele ennemmin rakastamaan ja kunnioittamaan itseäsi, eiköhän kiitollisuus elämää ja miestäsi kohtaan tule siinä sivutuotteena. En usko, että löydät mitään parempaa hylkäämällä miehesi, luulen, että se olisi lähinnä pakenemista. Ja itseäsi et pääse pakoon. Suosittelen kohtaamaan ongelmasi mieluummin tässä turvallisessa parisuhteessa, kuin eronneena.
Itse olen ollut koulukiusattu & masentunut ja jätin nuorena hyvän miehen omien ongelmieni takia. Kaduttaa hieman, sillä taistelen edelleen samojen ongelmien kanssa, yksin.
Suosittelen ammattiauttajaa. Ja ryhdy hakemaan apua nyt heti.
T. Saman kokenut