Little People-sarjan lelut
Toisesta leluketjusta inspiroituneena kysynkin,mitä mieltä olette Fisher Pricen Little People-sarjan leluista. Olen harkinnut meidän 2v 4kk-ikäiselle ko.sarjan koulubussin ostoa, mutta vielä mietin. Kannustakaa ostopäätökseen tai romuttakaa se ! Miksi ostaa tai miksi ei? Entä onko Fisher Pricen muovinen kassakone kaameeta krääsää ? En tunne ketään, jolla olisi se.
Kommentit (8)
ja kyllä niillä lapset 4v ja 2v aina vuorotellen muiden lelujen kanssa leikkivät
Sillä on leikittty tosi paljon jo, ja isommatkin siitä tykkää. Meillä on myös maatila, joka on ollut kovin suosittu. Kyllä noita FP:n leluja suosittelen, kestäviä, sopivat monenikäisille ja aikanaan vielä jälleenmyyntiarvoakin on, jos ei halua lapsenlapsille säästää.
Kaikki Fisher Pricen lelut on TODELLA kestäviä, myös tuo kassakone, joka meilläkin on. Kokemuksen syvällä rintaäänellä, koska meillä on poikia jotka paiskoo, renkkaa kaikkea väkisin, painaa pikkuautoja rikki tai repii tahallaan kaiken, minkä irti saa. Vaan eipähän ole vielä yksikään Fisher Pricen lelu rikkoontunut!
Mm talo, leikkipuisto, hevostalli, junarata ja paljon pieniä ukkoja ja eläimiä, autoja yms. Tytöt 3 ja 5v leikkivät leiluilla edelleen todella paljon, vaikkakin kausittain. Tykkäävät rakennella 'kaupunkeja' ja ovat aina viihtyneet näiden lelujen parissa kauan. Olen ostanut osan käytettynä, osa on lahjoina saatuja. Kritisoin oikeastaan vain hintaa, hyviä leluja ovat. Koulubussia en osaa kumemmin kommentoida kun sitä meillä ei ole.
Ainut mitä mietin on, että olisin ostanut jo aiemmin. Mutta lapset ovat erilaisia.
sen sijaan muut little people -jutut ovat olleet ihan turhia. Linnalla ja eläintarhalla eivät tykkää leikkiä.
pian 4 v:llä on aika paljon Little Peopleja, mutta eniten (tosi paljon, leikki niillä aina) ne kiinnostivat iässä 1 v. - 3 v. Sai esim. sen bussin alle 1-vuotiaana joululahjaksi. Nyt odottelevat kuopuksen kasvamista. Riippuu varmaan lapsesta kiinnostavatko ja missä iässä? Tietty joillakin on angsteja kaikkia muovisia leluja kohtaan, mutta itse pidän, että ovat laadukkaita. Kuten kassakonekin, varsinkin kun vertaa muihin muovisiin kassakoneisiin :o Se kassakone on minusta sellainen "must" lelu, kauan markkinoilla ollut ja on "kaikilla" :)
- esikoinen sai 1-vuotiaana, nyt yksi kuopuksen suosikkeja. On tosi kestävä + viehättää kovasti lapsia (on myös yksi lapsivieraiden suosikkeja)