Lue keskustelun säännöt.
Miksi marketeista on nykyään niin vaikea löytää kristillistä adressia?
16.12.2009 |
Olen muutaman kerran törmännyt ongelmaan kun olisin halunnut ostaa suruadressin, jossa on risti. Normaalikokoisissa lähimarketeissa sellaista ei ole. Ristit loistavat poissaolollaan. Adresseissa on vain kukkia tai maisemia ja jotain liirumlaarumtekstejä. Ei mitään kristillisyyteen viittaavaakaan. Oletteko muut huomanneet saman?
Kommentit (2)
Mutta itse olen ainakin käyttänyt sellaisia adresseja, joissa on sisäsivuksi useita vaihtoehtoja. Siis voi itse valita haluaako pätkän Raamatusta, ruonon vaiko tilaa omalle tekstille. Siis jokaiselle jotakin, kaikki samassa paketissa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
voit toki tukea keskustaa ja ostaa heihin läheisesti liittyvän yrityksen adresseja. Sotaveteraanijärjestöt myös tekevät itse adresseja, taisi olla niissäkin ruusuja. Ehkä kukka on lohduttava?