Pedofiilien nimet esille
Keitä nämät pedot ovat? Kaikki tieto esille. Kiitos.
Kommentit (50)
Ne pyöri täällä jo joskus puoli vuotta sitten. Ja oli oikein kuvalinkkikin silloin tuon päätekijän kuvaan.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=356587&page=33
Tuolta löytyy kuvia
Haista --------
Olen hyvin järkyttynyt noista jutuista ja ensi reaktioni oli sama kuin tässä ketjussa eli että nimet julki ja ihmiset sähkötuoliin.
Mutta kun aloin ajattelemaan asiaa pidemmälle niin taitaa tuo yksi kirjottaja olla oikeassa. Rangaistuksia pitää koventaa, muttei lynkkaamisesta seuraa mitään hyvää.
Tuli mieleen sekin, että jos pedofiliasta seurais kuolemantuomio, niin pedon kannattaa sitten tappaa uhrinsa tekonsa jälkeen, että kiinnijäämisen riski pienenee. Tulitko sellasta ajatelleeksi?
Pedofiilien nimiä ei missään tapauksessa anneta, eikä pidäkään antaa, julkisuuteen ja kaikkien tietoisuuteen ja vain ja ainoastaan näiden uhrien vuoksi! Mikä olisi näille lapsiraukoille vielä kaiken kokemansa jälkeen pahempaa, kuin kirjoittaa heidän otsaansa isoin kirjaimin, että "pedofilian uhri". Karseita äitejä tekin olette!
(jotka siis kajosi lapsiin fyysisesti) sai tosi kovat tuomiot, 7-10v linnaa!
että "aviomiestään pettäneille naisille kuolemanrangaistus!!11!!!"
tai että "lastaan lyöneiltä naisilta kädet poikki ja selliin loppuiäksi!!!11!!"
Pistää vihaksi miten tyhmiä te olette. Teidän sääntöjä jos sovellettaisiin, niin minä pääsisin hakkaamaan teiltä käsiä irti rangaistukseksi TEIDÄN RIKOKSISTA. Voidaan me tästä maasta tehdä diktatuurikin muslimimaiden malliin, mutta te naiset se olette, jotka silloin istutte siellä sähkötuolissa helposti. Sitä odotellessa :)
Tuli mieleen sekin, että jos pedofiliasta seurais kuolemantuomio, niin pedon kannattaa sitten tappaa uhrinsa tekonsa jälkeen, että kiinnijäämisen riski pienenee. Tulitko sellasta ajatelleeksi?
että "aviomiestään pettäneille naisille kuolemanrangaistus!!11!!!" tai että "lastaan lyöneiltä naisilta kädet poikki ja selliin loppuiäksi!!!11!!" Pistää vihaksi miten tyhmiä te olette. Teidän sääntöjä jos sovellettaisiin, niin minä pääsisin hakkaamaan teiltä käsiä irti rangaistukseksi TEIDÄN RIKOKSISTA. Voidaan me tästä maasta tehdä diktatuurikin muslimimaiden malliin, mutta te naiset se olette, jotka silloin istutte siellä sähkötuolissa helposti. Sitä odotellessa :)
Tuolla pääsivulla juuri oli linkkejä ja sitaatteja uutisista, joissa äiti oli pakottanut lapsia ryhmäseksiin.
Eli pedofilia ei ole mies/nainen-kysymys, vaan aikuinen/lapsi -kysymys. Myös naiset voivat syyllistyä pedofiliaan ja heidänkin rangaistuksiaan pitää koventaa.
Kuolemantuomioita ja julkisia lynkkauksia vastustan yhä.
-10-
Oikeesti en voi olla reagoimatta tähän muulla tavalla, ihan oikeasti pistää niin vihaksi että savu nousee korvista. Mä taas kannatan kunnon kidutus/nöyryytys/lynkkaus rangaistuksia näille sioille.
Minua taas naurattaa kaikenmaailman idioottien meuhkaaminen täällä. Tunnette varmasti nyt itsenne paremmiksi ihmisiksi kuin pääsitte vaatimaan kauheita väkivaltaisia rangaistuksia.
Onneksi oikeuslaitos toimii Suomessa kuten pitääkin.
Minua taas naurattaa kaikenmaailman idioottien meuhkaaminen täällä. Tunnette varmasti nyt itsenne paremmiksi ihmisiksi kuin pääsitte vaatimaan kauheita väkivaltaisia rangaistuksia. Onneksi oikeuslaitos toimii Suomessa kuten pitääkin.
Kun ihminen törmää johonkin itseään järkyttävään, tuo on aika yleinen torjuntareaktio. On helpompaam vihata kuin miettiä, miten ongelmaa oikeasti pitäisi ehkäistä ja vähentää. Vihaamalla samalla voi luoda itselleen ajatuksellisen suojamuurin, ettei "minulle tai minun lapselleni voi tapahtua tuollaista".
Missä tuon ko äidin sydän on ollut*? Missä hänen rakkaus lapsiaan kohtan? MITEN maailma voi olla näin julma että OMA äiti toimii näin. En vaan voi ymmärtää, aivan kauheeta!!!
t. yhden tytön äiti
puheenaiheena on tänään esiin tullut törkeä insesti- ja pedofiilijuttu.
kun ex-puolisoni ja kahden tyttäreni isä tuomittiin alaikäisen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, olin kyllä todella iloinen siitä, että lehdessä ei mainittu nimeä. vaikka minua ei haittaa ollenkaan, mikä leima otsassaan kyseinen herrasmies kulkee loppuelämänsä, en halua sitä leimaa lasten otsaan. asia ei siis ehkä ole ihan noin yksinkertainen että pedot kaakkipuuhun koko kansan syljeksittäväksi.
että tuomittujen nimiä ei julkaistu. Ja sehän perustuu vain ja ainoastaan siihen, että jos nimet julkaistaisiin niin tyttöjen henkilöllisyys tulisi myös paikkakunnalla ilmi ja se ei ole tyttöjen edun mukaista. Toivotan vaan paskamaista loppuelämää noille ihmishirviöille ja tytöille toivon jaksamista ja voimia.
että uhrien henkilöllisyyden suojelemiseksi tekijöiden nimiä ei saa missään nimessä paljastaa. Maailma on uhreille jo muutenkin ihan riittävän julma paikka.
syyllisten nimien julkaisulle en näe estettä, vaihtavat nimensä kuitenkin mutta sitä ennen ehtivät saada julkisuudesta osansa
?