Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

onko kapaloinnista jotain haittaa? miten saisin vauvan 6kk nukkumaan ilman

Vierailija
27.10.2009 |

kapalointia,nyt on jo jonkin aikaa tuntunut että vauvan 6kk raajat alkavat puutua yöllä kun on kapalossa,tietysti kun on samassa asennossa kokoajan ja heräilee useasti yöllä. miten saisi lapsen nukkumaan ilman kapaloa kun ongelmana on ollut käsien kauhea huitominen jonka seurauksena tutti on kokoajan kädessä. ilman tuttiakaan ei nukahda..hohoijaa. olemme kapaloineet pienestä pitäen kun sen koimme hyväksi keinoksi ja siihen vauva simahtaa heti mutta nyt on ehkä taas uudet keksinnöt keksittävä;) mikä siis avuksi?vinkkejä!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ala löysätä kapaloa. Ei varmaan nuku ja pelkää, jos yhtäkkiä vaan lakkaat kapaloimasta.

Vierailija
2/3 |
27.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on jo sen verran liikkuvainen että saa aina käden rimpuiltua kapalosta irti ja heti nakkaa tuttia pois. koska voisi tutista vierottaa? jos se auttaisi kun ei sitä tarvitsisi kokoajan nyppiä pois.siihen meinaan vauva heti tarttuu jos kädet vapaana tai vapautuvat

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin se otettiin siitä syystä käyttöön, kun pyöri niin kovasti sängyssä ja aina peitto jaloksissa. Sitten heräsi siihen kun oli kylmä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi neljä