Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bratzejä neljävuotiaalle

Vierailija
26.12.2009 |

Kummitäti ostaa Bratzejä jo kolmatta kertaa lahjaksi neljävuotiaalle. En ole kehdannut sanoa, että itse suojelen lastani näiltä suuripäisiltä, -silmäisiltä ja meikatuilta olennoilta. eikä pieni tyttönikään niistä tykkää.

mitä tehdä, kun kummitäti tuo, vastoin periaatteitani, näitä hirviöitä tyttärelleni lahjaksi.ja en edes toivo häneltä mitään lahjoja. mielestäni on vain väsin, että neljävuotiaani saa taas lahjaksi bratsin meikki- ja muotijutun, jota voi itse suunnitella ja valita laukkuja ripsiä mimimekkoja ja korkokenkiä. Ja hei, tyttö on siis 4-vuotta!!!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

symbolisesti, acetonilla meikit pois, leikatkaa nuken hiukset ja pukekaa se rääsyihin. kaiken A ja O, nukella en edelleen kiva leikkiä, opeta se lapselles ja keiken pitäisi olla hyvin :)

Vierailija
2/5 |
26.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei muusta välitäkään kuin bratzeistä! en nää siinä mitään pahaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

varustettu kummi ?

Vierailija
4/5 |
26.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tyttösi tykkää leikkiä Bratzeilla ja ne leikit ovat varsin mielikuvituksellisia. Bratzit eivät meikkaa tai iske poikia, vaan ne hoitavat vauvoja, laittavat ruokaa, menevät kouluun, käyvät kylässä ja juhlissa jne. Eli ihan normaaleja lasten elämän asioita.



Höllää siis joulunpyhien kunniaksi hikinauhaasi ja huomaa, ettei se pieni nukke olekaan maailman kamalin asia. Eikä edes sieltä kamalimmasta päästä. :)

Vierailija
5/5 |
26.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

väärää jos tyttösi/poikasi niistä tykkää. mutta kun kummitäti ei edes vaivaudu ottamaan selvää mikä on tämän tytön mieluisinta toimintaa. ilmapallot ja saippuakuplat, lumipallot ja paperitähdet!kun yritin jo selittää että en halua kummeilta materiaa vaan läsnäoloa, tietoa siitä missä mennään. '

ja iloitsen suuresti ettei nelivuotiaani ole kiinnostunut meikeistä, käsilaukuista, tai muodista korkokenkikeen..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme seitsemän