Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

missä tarkistuttaa luomet Helsingissä kohtuuhinnalla?

Vierailija
16.07.2009 |

selässä yksi luomi on ärtynyt ja venynyt entisestä noin 4 millin koosta lähes sentin pituiseksi, on myös tummunut, nyt hiukan huolettaa.



Missä voi käydä näyttämässä luomea Helsingissä, terveyskeskus??? vai onko parempaa paikkaa, mielellään ei sikakallista, rahat tiukilla

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ystäväni meni mehiläiseen, ja sanottiin ettei mitään hätää, suurentunut luomi, ja kutinaa oli oireena. 2 kuukautta myöhemmin näytti selkäänsä lääkäri ystävälleen, ja leikattiin 3 vrk myöhemmin. Kaksi vuotta meni sairaala/koti rumbassa, ja kuoli tänä keväänä. Ihosyövät on tosi kavalia, Eli ole kiltti ja käy ainakin kahdella lääkärillä, jos ensimmäinen on sitä mieltä että mitään vaaraa ei ole

Vierailija
2/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä mies kävi just näyttämässä sen monta sataa luomea Suomen parhaalla ihotautilääkärillä yksityisellä. Tämä totesi, että yhtään ei tarvitse leikata. Loppusumma käynnille (jossa katsottiin myös muita ihotautiasioita) oli muistaakseni 45 euroa.



Sen jälkeen kun exä kävi näyttämässä terveyskeskuslääkärille luomiaan, joka halusi poistaa niistä 20 ja mies totesi, et huh mikä rumba, kun 3 luomea vaan voi poistaa kerrallaan ja kävi kysymässä mielipidettä yksityisellä erikoislääkärillä ja hän sanoi, että 3 riittää, niin meillä on suosittu suoraan erikoislääkäreitä. Luomet ovat vaikeita ihan tavalliselle lääkärille.



Tuo, että sun luomi on ärtynyt on kyllä varmaan sen merkki, että se pitää poistaa. Kasvaako luomessa muuten karvoja?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ollut varmaan Mehiläisessä ihotautien erikoislääkäri, jolla kävi?

Vierailija
4/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joku Syöpäsäätiön klinikka, sieltä voi varata sairaanhoitajalle ilmaiseksi ajan, erittäin kokeneet hoitajat jotka katsoo tarkkaan jokaisen luomen ja sanovat, onko aihetta jatkotoimenpiteisiin. Heillä tosiaan vuosien kokemus jos jonkinlaisista luomista.



Itse kävin tuolla ja samassa paikassa poistatin sitten pari luomea plastiikkakirurgilla, yksi luomi oli kasvoissa nenän vieressä ja lääkäri otti sen taitavasti pois, ei näy jälkeäkään.

Vierailija
5/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ole karvoja luomessa, mutta se on aiemmin ollut tasaisempi, nyt kun levinnyt, osa on nyppyläisempää, karheampaa.. hankala, kun ei itse kunnolla näe alaselkää, nytkin peilien avulla katselin, kun käsi osui siihen kylvystä tullessa ja huomasin, ettei ollut entisen tuntuinen.

Vierailija
6/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joku Syöpäsäätiön klinikka, sieltä voi varata sairaanhoitajalle ilmaiseksi ajan, erittäin kokeneet hoitajat jotka katsoo tarkkaan jokaisen luomen ja sanovat, onko aihetta jatkotoimenpiteisiin. Heillä tosiaan vuosien kokemus jos jonkinlaisista luomista. Itse kävin tuolla ja samassa paikassa poistatin sitten pari luomea plastiikkakirurgilla, yksi luomi oli kasvoissa nenän vieressä ja lääkäri otti sen taitavasti pois, ei näy jälkeäkään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sillä kysyin niistä karvoista, kun miehellä muutama iso luomi, mut niissä karvoja, niin tää ihotautilääkäri oli sitä mieltä, että pahoissa luomissa ei ole koskaan karvoja.



Mut mene ihmeessä näyttämään jollekin konkarille luomea.

Vierailija
8/10 |
16.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja varaan ajan tsekkaukseen. Kiitos.

Sillä kysyin niistä karvoista, kun miehellä muutama iso luomi, mut niissä karvoja, niin tää ihotautilääkäri oli sitä mieltä, että pahoissa luomissa ei ole koskaan karvoja. Mut mene ihmeessä näyttämään jollekin konkarille luomea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
02.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

onko syöpäjärjestöjen poliklinikka avoin myös ulkosuomalaisille ja onko se maksullinen jos ei ole suomessa pysyvää osoitetta?

Vierailija
10/10 |
17.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä tule kalliiksi.

Itse olen käynyt luomen poistossa sekä yksityisellä että tk:ssa eikä käytännöissä ollut eroja, hinnassa pelkästään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme yksi