LASINSIRUJA SUOMESSA !
Aamulehden verkkolehti tiesi ensimmäisenä, myös suomessa on löydetty, FINDUS-pakasteesta, eilen jossain pohjanmaalla.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/valmisruuasta-loytyi-lasinsiruj…
Kommentit (7)
Kyseessä on varmasti terroriteko, siinä isketään järjestäytyneen yhteiskunnan tärkeimpään osaan ravintoon ja perusluottamukseen ravinnon turvallisuudesta.
Pitänee enää ostaa pelkkiä perusraaka-aineita ja tutkia nekin todella tarkkaan ennen kuin niistä tekee jotain. Toisaaltahan tämä on ihan hyvä muistutus perusraaka-aineiden käyttöön.
Selkeä pelottelukampanjahan tuo on. Esim. Ruotsista löydetyt lasinpalat ovat olleet isoja. Tarkoitus ei ole ollut tappaa ketään joka vahingossa söisi lasinsiruja vaan pelästyttää ihmiset kun löytävät lasinpaloja ruoasta.
vaan on erillinen tapaus. Jossakin vaiheessa jostakin syystä lautaselle on joutunut lasisiruja. Nuo ruotsin tapauksethan ovat kaikki lihatuotteissa. Kävi mielessä ettei kai jokun "oikeutta eläimille"-järjestö...?
useasti olen löytänyt ruoan joukosta ties mitä, usein juuri lasinsirun palasia mutta en ole siitä haloota nostanut, mielestäni on aika "normaalia".
Missä vaan voi olla mitä vaan. Itse en ole eineitä enkä puolivalmisteita ostanut pitkään aikaan mutta mistä sitä tietää mihin kaikkiin tuotteisiin joku idiootti jotakin moskaa käy heittämässä!
Kouluissa ja päiväkodeissahan käytetään paljon puolivalmisteita ja varmaan ruotsalaistenkin tuotteita. Pitänee käskeä lapsia välttämään kouluruokailua. :-/
useasti olen löytänyt ruoan joukosta ties mitä, usein juuri lasinsirun palasia mutta en ole siitä haloota nostanut, mielestäni on aika "normaalia".
Kyllä tässä on takana joku pehmo-järjestö, animalia tai muu huuhaaporukka, joiden mielestä kaikkien pitää vain popsia porkkanaa.
Kyseessä on varmasti terroriteko, siinä isketään järjestäytyneen yhteiskunnan tärkeimpään osaan ravintoon ja perusluottamukseen ravinnon turvallisuudesta. Jos löydätte lasinsiruja, soittakaa heti poliisille, he, jos eivät itse tule, antavat kyllä tiedot eteenpäin taholle, joka on kiinnostunut.