G: Kauhein radiokanava?
Mä äänestän Novaa: " kivat sulle ja voi kun aurinko paistaa iiiiiihanasti, mä laitan sulle nyt oikein aurinkoista musiikkia" . Jos niillä on hahhah-hauskaa, se on semmoista teennäisen tekopirteää ja sovinnaista heh-heh-hekottelua.
Puistatus.
Kommentit (10)
En kyllä ole pitkään aikaan kuunnellut.. En kestänyt enää kertaakaan kuulla Gloria Gaynorin " I will survive" . Vieläkö se tulee kerran tunnissa?
Ap kyllä osui naulan kantaan tuossa i" hanaa ja aurinkoa ja hymhym-hymistelyä ja-hei-tosi-mahtava-fiilis-ja-ihanaa-iltaa-sulle" diagnoosissaan! =D
Vieläkö siellä soi ainakin kerran päivässä I just died in your arms tonight?
yhteen aikaan sieltä tuli joka välissä Policen Every breath you take joka on yksi kaikkien aikojen ällötyksistä, ja sitten se yksi toinen raivostuttava hengitysbiisi, mikä se nyt olikaan. Olin jo jonkun aika kiroillut että aina noi kaksi ja sit molemmat tuli puolen tunnin sisään kun ajelin autolla :). Ajattelin että jospa sittenkin on joku korkeampi voima joka välillä huvittelee ihmisten kustannuksella.
Mun mielestä siellä soi Eros Ramazotti koko ajan, vaikka äijällä ei ole ollut hitin hittiä vuosikausiin.
Novaa on pakko kuunnella autoreissuilla kun muut ei kuulu!
Mut musiikkia voisivat kyllä laajentaa.
t: Novaa joka päivä kuunteleva
en jaksa kuunnella juuri muuta kuin radio rockia ja classicia
Ja se pälä-pälä-Seppälä on jotain sanoin kuvaamatonta.
Suosikki tällä hetkellä Radio Aalto.
Myöskään sputnik ei iske, eikä se radio dei.
Nykyään siellä on ehkä musa vähän parantunut. Ei enää niin paljon Whitney Houston -tyyppistä.