Kuinka usein nukahdat sohvalle?
Vaikkapa lehteä lukiessa tai tv:n katselun lomassa. Jos nukahdat, kauanko nukut ennenkuin siirryt sänkyyn?
Kommentit (7)
Yhden yön olen nukkunut sohvalla n, ko 20-06. Herätessäni olin täsmälleen samassa asennossa kuin nukahtaessani, kirjaa rutistin tiukasti kädessäni.
t. 2
Nousen aamuisin varttia vaille kuusi, joten siksi väsyttää. Pitäis tietysti mennä aiemmin nukkumaan, mutta kun en malta vaan haluan viettää hetken omaa aikaa telkkarin ääressä. En ennätä vaipua syvään uneen.
Herään yleensä 3-4 aikaan sohvalta ja siirryn sänkyyn.
Hampaat on pestävä ja kasvot, jalat , huulet rasvattava. Valot sammutettava. eli kaikki kunnossa ennen kuin voin nukahtaa.
Vierailija:
Hampaat on pestävä ja kasvot, jalat , huulet rasvattava. Valot sammutettava. eli kaikki kunnossa ennen kuin voin nukahtaa.
Montako tuntia yöunta tarvitset, että olet virkeä?
Tuntuu uskomattomalta, että jotkut eivät koskaan nukahda vahingossa. Minä kirjaimellisesti sammun mihin sattuu lähes joka ilta. Joskus nukahdan lattiallekin, kesken lasten kanssa leikkimisen.
2
klo22-23 välillä saatan nukahtaa korkeintaan puoleksi tunniksi, siitä sitten siirryn sänkyyn...
Joskus herätessäni havaisten miehen kuorsaamassa toisella sohvalla.