Kysymys laihduttajille.. eli oletteko kokeilleet
rasvanpolttokaalikeittoa? Kokemuksia? Mä tein sitä eilen ja musta se on tosi hyvää!! ainakin vielä.. ;)
Kommentit (6)
Varmaan se sama jolla olin joskus. Kaalta, porkkanaa, selleriä yms. Ei perunaa. Kyllä sitä jonkun aikaa söi, mutta kyllästyttää pidemmän päälle. Niin..ja ne kilot jotka lähtee, tulee herkästi myös takaisin.
Itse en usko kovinkaa tuollaisiin pikalaihdutuskuureihin. Painonvartijoilla sainkin sit pysyvää tulosta.
Eli elämäntapa remontin olen tehnyt, mutta voiskohan tuollasen kuurin ottaa aina välillä?
Syön sitä tosi usein vaikken laihduttaskaan, mut kyllä sillä kilot karisee, mut mun mielestä sillä kannattaa korvata esim yks ateria ni ei just lähe lihasmassasta...Siinä ku ei kauheesti proteiiniä.
Resepti:
keräkaalia
3 sipulia
2 vihreetä paprikaa
lehtiselleriä
tomaattimurskaa
vettä
mausteita
(jotkut laittaa porkkanaa..)
Se menetetty paino tulee takaisin dieetin jälkeen. Jos muuten ei tykkää kaalikeitosta, niin voi yhtä hyvin purra porkkanaa tai mitä tahansa sen keiton sijaan. Kaalikeitolla ei ole mitään laihduttavaa taikavoimaa.
Ja mäkin aattelin että syön muutakin eli protskua. kun keittoa on kaapissa ja tekee mieli" napostella" niin lämmitän kipollisen ja johan himot katoaa! =)
mitäs siihen soppaan tulee?