Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mä oon niin uupunut että oksettaa, silti en saa nukuttua.

Vierailija
18.07.2006 |

Huolia on niin perkeleesti. Ero käynnissä parhaillaan ja asiat tuntuu olevan ihan rempallaan tällä hetkellä.

Kun sais edes unenpäästä kiinni...

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

nukahtamattomuudesta voi tulla kierre.

Vierailija
2/5 |
18.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt tarvitset unta. Unen aikana mieli korjaantuu ja monet kysymykset saavat vastauksen eli stressi lievittyy.



Hae ihmeessä terkkalääkäriltä nukahduslääkettä. Se ei ole unilääkettä vaan auttaa saamaan unen päästä kiinni. Itse olen joutunut joskus näitä hakemaan ja jo kahden hyvin nukutun yön jälkeen on oma uni palannut ja mieli on parempi. Univaje vaikuttaa psyykkeeseen ja fysiikkaan ihan hirveästi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

asioita selvitettyä...Et käytännön asioita etkä tunnepuolta. Pidä huolta fyysisestä kunnostasi, nuku (vaikka sitten lääkkeiden avulla), syö ja juo riittävästi ja monipuolisesti (vaikka ei tekisi mieli, syö väkisin) ja ota vaikka lisävitamiineja. Stressaavina elämänjaksoina sitä usein pääsee fysiikka rempalleen ja silloin on vielä hirveämpi olo henkisestikin. Tsemppiä ja muista että aika aikansa kutakin. Elämä on ja välillä ihan vitun rankasti, mutta jossain vaiheessa tulee taas parempi jakso; tämä on lupaus.

Vierailija
4/5 |
18.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisaalta ne myös pelottaa muo. Onko mahdollista jäädä niihin koukkuun? Mutta ei tätäkään jaksa..eli ei kai sillä ole niin väliäkään.



ap

Vierailija
5/5 |
18.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse käytän näitä nappeja n. 3krt vuodessa just kuuriluontoisesti eli parina kolmena iltana putkeen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan neljä