Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä pk seudun kaikki köyhät lasipeheet ovat?

Vierailija
25.07.2006 |

Jännää, että aina valitetaan, ettei olei rahaa mihinkään ja silti esim lahjoitetaan palstoilla saa kuukausi kaupalla tyrkyttää siistiä ja ehjää lasten vaatetta ja tarviketta, mutta kellekkään ei mikään kelpaa.

Vaikka vaatteet pesee ja silittää ja vaikka kotiinkin kantais niin ei tosiaan tunnu kelpaavan oli koko tai merkki mikä hyvänsä.



Olin juuri olin laittanut lahjoiteaan osasaton kautta kyselleelle äidille s- postiin kuvia ihan siisteistä vaatteista. mitään ei sitten kuulunut. Viikkojen päästä laiton ko paketin huutikseen ja aivan sama ihminen huusi paketin itselleen.

Totesi vaan, et onpas maailma pieni, ei vaan eka hoksannut, et ollaan vaihdettu sähköpostia ennenkin.





Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

saamattomuutta, kiireitä ym. ? Mutta kyllä köyhiä riittää! ja jos sulla vielä vaatteita, niin mulle kelpais. Saan minimi äitiys- ja vanhempainrahaa

Vierailija
2/2 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja hyvin pääsi hakemaan ja maksamaan huudettuaan.

Ei tosiaan ole ollut ainoa kerta ku ilmanen ei kalpaa mutta kalliilla ostetaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi