Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suosittele turvaistuinta 2,5-vuotiaalle n. 11-12 kg lapselle.

Vierailija
27.12.2007 |

Perheeseen tulee toinen auto ja tarvitaan siis myös toinen turvaistuin. Nyt käytössä Römerin muistaakseni 9-18 kg lapselle tarkoitettu istuin. Ollaan oltu tyytyväisiä, mutta tahdottaisiin nyt sellainen istuin, joka olisi hyvä (jos vain suinkin mahdollista) niin kauan kuin lapsi istuinta tarvitsee. Tuo nykyinen kun pitää varmaan viimeistään vuoden parin päästä vaihtaa seuraavaan malliin. Painon mukaan riittäisi kyllä pitemmälle, mutta ei varmasti ole isommalle lapselle enää mukava.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ostettiin silloin alle 3-vuotiaalle brion istuin, sellainen jossa matkustetaan kasvot menosuuntaan. On isovanhempien asutossa joten en pääse tarkistamaan istuimen nimeä.

Kiinnitetään ihan auton turvavöillä ja menee niin pitkään kuin lapsi istuinta tarvitsee.



Painoraja on tosin 15 kilosta alkaen. Meidänkin lapsi painoi/painaa 12-13 kg, mutta myyjän mukaan istuin oli silti sopiva.

Vierailija
2/2 |
27.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai Recaro Young Sport



5-pistevyöt 18 kg asti, sen jälkeen istuin on tavallinen turvavyöistuin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme viisi