Miten päätitte lapsilukumääränne?
Moi !
Itellä kaksi ihanaa poikaa ja ollaan tuossa ajateltu että jospas sen kolmannenkin yrittäisi . . . Raskaudet ei oo ollu helppoja ja on ollut monta keskenmenoa mutta kuitenkin ajattelemme että olisi vielä yksi lapsonen kiva saaha . tai sitten ei . . . toisaalta ajattelee että nythän meitä olisi semmoinen kivan kokoinen perhe mutta jääkö sitten harmittamaan ettemme sitä kolmatta tehneetkään . Mitään " täytyy saada tyttö " - juttua meillä ei ole , kolmas poikakin olisi tervetullut .
Kertokaahan sisaret ja veljet , miten itse päädyitte omaan lapsilukuunne , milloin ja miksi ajattelitte " nyt riittää " ? Onko ketään jolla olisi jäänyt harmittamaan ettei tehnytkään lisää lapsia?
Kiitos jo etukäteen vastauksista !
Kesäterveisin Irmeli
Kommentit (11)
Ei sitä mitään olla vieläkään päätetty. Nyt kolme lasta ja tänään tai huomenna teen raskaustestin.. ;)
Kyllä me joskus ajateltiin, että kolme on ihan maksimi, mutta ei se välttämättä olekaan... ;)
mutta sen sijaan tunnen ihmisiä jotka katuu ettei annettu vielä sille yhdelle mahdollisuutta...niin että :)
olsiko tämä riittävä lapsimäärä. Niin että, jääköhän se sitten harmittaan jos sitä kolmatta ei tee???
ilman mitään mahdollisuuksia, kun en miestä ala huijaamaankaan. Tässä hommassa kun on mielestäni hyvä olla molempien tahto mukana.
Nii, päätettiin että tulee niin monta ku tulee.. Ei vaan, minusta ei kannata päättää joskus kolmannen jälkeen että se on tässä, ja laittaa piuhoja poikki, vaan jättää se mahollisuus että niitä vielä joskus molemmat sattuiski haluamaan lisää..=)
välttämättä halua enempäâ, piuhat ei ole poikki joten ei se mahdotontakaan ole että yritettäisiin toista.
Tai niin haaveilin. No, mulla on tyttö ja poika, joten sitä kolmatta ei tarvitse yrittää.
Meille riittää noi kaksi, enempää ei tule.
lapsia tulee niin monta kun on tullakseen ja niitä meille annetaan. Tällä hetkellä ilman ehkäisyä viidessä vuodessa kaksi lasta.
Meillä on kolme lasta! 2 tyttöä ja poika.. Älyttömän hyvä määrä, joten tässä ne on!
ja nyt ollaan kyllä aika tyytyväisiä, eikä haluttaisikaan enempää.