Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Selasin mieheni kännykkää

Vierailija
11.05.2007 |

ja oli lähettänyt poikien kalareissusta pelkällä numerolla varustettulle vastaanottajalle " hyvää yötä, rakas" viestin. Ja oli kysellyt tekstiviestillä sen numeron haltijaa pikkaisen aikaisemmin.

Nyt kävin eniron henkilöhaussa tarkistamassa numeron ja se kuuluu toisella puolella Suomea asustelevalle Tommille!!!

95% varmuudella mieheni ei ole homo, mutta ainahan jää tuo 5%. Mistä ihmeestä tässä on kyse?????



(Tutkin kännykän koska ole varma että miehelläni on suhde, kivittäkää vaan)

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisi kuvitella että saavat poikien kalareissulla tällaisia älypääideoita kiusata tuon Tommin mustasukkaista vaimoa tms.

Vierailija
2/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalareissun olen valmis vielä uskomaan, tai sitten sen lavastamiseen oli nähty uskomattomasti vaivaa :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mieshenkilö soitti mulle, esitteli itsensä etunimellä ja kertoi suoraan olevansa kiinnostunut minusta. Varmistin että on soittanut oikeaan numeroon ja kyllä oli, oikea nimi, osoite ja ammattikin työpaikka myöten. Hän siis pyyteli treffeille, mutta minä vaan en tunnistanut kuka hän oli, vaikka mies antoi ymmärtää että minun pitäisi tuntea hänet, mm. kysyi enkö tunnista ääntä.

No, hän luovutti kun en tunnistanut häntä, eikä suostunut tarkentamaan kuka on. Tarkistin puhelun jälkeen enirosta ja sain vastaukseksi naisen nimen ja osoitteen. Minulle ei koskaan selvinnyt kuka tuo mies oli..



eli voi olla siis miehen nimellä mutta naisen hallussa..

Vierailija
4/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitten lähetti pojalleen viestin, jonka nimi on Tommi.

Vierailija
5/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Sitten lähetti pojalleen viestin, jonka nimi on Tommi.

toi on musta muuten pätevin selitys, mutta veikkaan ettei miehet lähettele pojilleen rakkaus-viestejä, vaikka heitä rakastaisivatkin. ennemminkin KALAKAVERI LÄHETTI NAISELLEEN VIESTIN, ja jotta nainen tunnistaa vieraasta numerosta tulleen viestin, laittoi oman nimensä perään. siis tämä tommi.

tai tai...

Vierailija
6/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eiku eihän siinä lukenutkaan tommi. no enivei joku lainas puhelinta ja lähetti viestin vaimolleen - ehkä jopa omaan puhelimeensa, jonka oli jättänyt kotiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
11.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hauskoja!

Mutta vielä selventääkseni; Mieheni oli siis lähettänyt ensin numeron numerotiedusteluun, saadakseen tietää kenen numero on kyseessä. Ilmeisesti kännipäissään oli näpytellyt 040:n pelkkänä 40:na... ja vastauksena oli tullut että tarkista virheellinen numero. Ja sen jälkeen oli laittanut viestin.

Voi tätä pähkäilemisen riemua ;)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kolme