Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Terveellisiä jälkiruokia?

Vierailija
09.05.2007 |

olen ihan hirveä pullahiiri, joten pullan mussuttamisesta pitäisi päästä eroon. Nyt ajattelinkin, että jos teen ruoan jälkeen jälkiruokaa, niin saisin ton makeanhimon ja pullahimon pois. Joten nyt tarvitsisin terveellisiä ja nopeita jälkiruokia.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marjat ja hedelmät





Pulla ei muuten ole suinkaan pahinta jälkkäriä, jos on tavallista ns. pullapitkoa. Voitaikinaleivonnaiset, viinerit ja leivokset on pahoja. Monet keksit myös. Perus pullaviipaleen voi syödä ihan hyvällä omallatunnolla.

Vierailija
2/3 |
09.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Perus pullaviipaleen voi syödä ihan hyvällä omallatunnolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sun pitää miettiä, mikä tyydyttää sinun pullanhimosi. Minulla on kamala karkinnälkä, eivät mitkään hedelmät karkinhimoa tyydytä.



Peruspulla ei muuten todellakaan ole pahimmasta päästä. Syö sitä peruspullaa, johon laitat vähemmän voita. Tai tyydyttäisikö jokin marjapiirakka, jossa olisi ihan ohut pullapohja ja paljon marjoja?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän seitsemän