Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eskapismia: mitkä saitit imaisevat mukaansa/viihdyttävät?

Vierailija
08.05.2007 |

Itse seurailen afrikkaan. com poikain seikkailua. Maantiede kun ei ole vahvin aine, niin tulee samalla tarkasteltua Afrikan karttaa. Kenia on muuten älyttömän pieni maa.



Vauvalehti tietyin osin, mammapalstat, iltapäivälehdet, hesari, sähköposti, omaa blogia harvemmin :-) muutamaa toisten blogia.



Vinkit jakoon!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korjaan, erehdyin Keniasta.

Vierailija
2/5 |
08.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

YouTubessa saa aikaa vietettyä ihan huomaamatta useita tunteja. Wikipediaankin eksyn usein lueskelemaan juttuja. Hyvä, että nykyään tiedän mitä tarkoittaa, kun sanotaan, että Maailmanpankin käytävillä vaeltaa Alexis de Tocquevillen haamu jne. ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Engrish. comin tsekkaan viikoittain, se on hauska. Myös hel-looks. comin, jos sinne on tullut uusia kuvia. Sitten tietysti erinäiset keskustelupalstat ja iltapäivälehdet.

Vierailija
4/5 |
08.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Afrikkaan-saitti oli tosi mielenkiintoinen. Hienoja kuvia! Vähän kateeksi käy ihmisiä, jotka voivat tuollaisille reissuille lähteä. Miehiltä se käy jotenkin helpommin :(

Vierailija
5/5 |
08.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lonelyplanet piste comin foorumi, joku ThornyTree tms. on tosi hyvä paikka keskustella, tai vaan lukea toisten juttuja.



Selaan usein myös lempibändieni kotisivuja, toisinaan siellä jotain biisejä ladattavaksi tms.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kahdeksan