Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauva-palstalla pottaillaan 8kk iässä

Vierailija
30.01.2007 |

Noi tyypit on ihan sekaisin! Jotain 5kk ikäisiä potatetaan ja käytetään pöntöllä! 8-9kk ikäisten ketjussa kaikki yhtä lukuunottamatta pottailevat. Huh huh



Olen itse aineenopettaja ja sen verran muistan psykologiaa lukeneeni, että luulisi nyt vähintäänkin " anaalivaiheen" häiriintyvän jos vauvan kakkaa ja pissaa läträtään tolla tavalla.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun lapsi on käynyt potalla siitä asti kuin osannut siinä istua eli n7kk. Nyt 1,5v ja vaippoja menee vain 3-4 päivässä. Miten se anaalivaihe häiriintyy kun välillä istutaan potalla ja taputetaan pissan/kakan jälkeen???

Vierailija
2/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

:=)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset




rakas ap, suurin osa maailman vauvoista kulkee ilman vaippoja. jos kaikki maailman vauvat olisivat tähän asti käyttäneet vaippoja, olisimme jo hukkuneet jätteeseen. anaalivaiheen ongelmat varmaan tulee jostain muusta jos on tullakseen. kyseessä kai oli joku näitä freudin juttuja, aika monet psykologian asiantuntijat kyseenalaistavat miehen oppeja nykyään. vai kärsitkö itse esim. peniskateudesta? ;-P

Vierailija
4/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuivaksi ei varmaan yhtään sen aikaisemmin opi kuin muutkaan.

Vierailija
5/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

' vaaditaan' käymään potalla ja ollaan vihaisia tms jos ei pottaan tule mitään. Alle puolitoistavuotias kun ei voi hallita rakkoaan vielä tietoisesti.

Vierailija
6/6 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

olet pystynyt toteuttamaan tuon. Itse haluaisin tulevan vauvamme päästää mahdollisimman vähällä vaippaan käärinnällä ja olisi kiva kuulla miten olette onnistuneet tuossa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi kahdeksan