Minkä näköistä naista kadehdit?
Solakkaa, ei löysää missään, sopivan rintava, tumma kiiltävä pitkä tukka, iloisen näköinen.
Kommentit (16)
Yleisnimitys kauniille naiselle. Olisipa minulla samanlainen hymy kuin hänellä?
siro, ja jolla on aivan lyömätön tilannetaju ja huumorintaju, älykäs.
Pitkähkö kaula, hiukset aina kauniit, kiiltävät. Täyteläiset huulet, kroppa urheilullinen, pyllyssä saa olla muotoja.
Laihaa, isitissistä ja tietysti fiksua ja menestyvää, mukavaa ja ystävällistä. Mulla on tosi inhottava babyface joten kadehdin ns. julman näköisiä " kovia muijia " , joilla on jyrkät käsvonpiirteet ja tuimat silmät.
laitetut kynnet, siisti leikkaus tukassa
Huolehtii ulkonäöstään, laittaa hiuksiaan ja käyttää siistejä vaatteita. Ei tarvi olla mikään laiha, mieluummin vaikka vähän pyöreä, mutta huomaa, että hyväksyy itsensä ja viihtyy omana itsenään.
Tunnen yhden tämmöisen naisen. On aika tavallisn näköinen muuten, mutta on tosissaan sen näköinen, että käy vähän kateeksi. Ei ole mikään ylilaittautuja kuitenkaan ja meikkiä käyttää hyvin hilitysti jos ollenkaan.
Semmonen joka on sinut itsensä kanssa..
Semmonen näyttää kauniilta. Ei tartte olla hoikka ja vaalee vaan tumma ja muodokaskin parempi jos asenne ja ryhti löytyy. Hoikka vaikuttaa kuivalta ja tylsältä siinä rinnalla.
Itse olen perinyt juuri päinvastaiset geenit. Tosin en kulje kadehtimassa ihmisiä, mutta jos saisin muuttaa itseni, niin se olisi juuri siro, pitkä ja hoikka, jollainen haluaisin olla.
Onneksi mieheni pitää enemmän tälläisista rintavista naisista... Heh.. Emme varmaan olisi edes yhdessä, jos olisin sen mallinen kuin haluaisin olla! = D
Mutta joskus (tosi harvoin) näkee niin kauniita naisia, että niistä ei saa silmiään irti. En mä välttämättä niitäkään kadehdi, mutta ihailen, esteetikko kun olen. Viimeksi näin on käynyt kaksi vuotta sitten hiekkarannalla. Harmitti vähän, kun se tyttö selvästi tiesi, miten kaunis on, ja oli vissiin vähän ylpistynyt siitä. Mutta kaunis oli, minkäs teet.
sopusuhtainen: on rinnat ja peppu, mutteivät mitenkään tosi isot ja roikkuvat. Tummat tai punaiset pitkät hiukset, hyvä iho, kasvot kauniit mutteivät mitkään persoonattomat tusinamissin näköiset. Ennemmin jotain pientä " virhettä" .
Mieluusti saisi myös antaa sen kuvan, että on sinut itsensä kanssa eikä hoida itseään muiden vuoksi, vaan koska se saa itselle hyvän olon.
ja sellainen ystävällinen iloinen ilme ja hyvin varustellut huulet...
Hankala selittää, mutta mielestäni Angelina Joliella on juuri sellainen olemus, mitä kadehdin...
Vihaan omaa pebaani..