Hävettää ostaa raskaustesti! :(
Mikä siinä oikein on? Joka kerta olen naama punaisena apteekissa ja vilkuilen ympärilleni että onko joku tuttu näkemässä..Pelottaa että jos joku tuleekin yhtäkkiä siihen ja minä seisoskelen siinä testi kädessä ja toinen ajattelee, että AHAA, onkohan tuo raskaana.
Ja joka kerta tulee mieleen se eka kerta, kun ostin testin. Eli olin alaikäinen ja pelkäsin tulleeni raskaaksi (ja en sitten kuitenkaan ollut raskaana, kuukautiset oli muuten vain myöhässä).h
Voiko testejä ostaa netin kautta niin että ei tarvitse vaivautua apteekkiin??
Kommentit (13)
Miksää ees koitat saada ittees raskaaks jos on NIIN noloo??
Tollanen on tosi noloo!
Jatkossa kyllä tilailen ne postin kautta..
Onko muille testin ostaminen jotenkin noloa/hävettävää vai ihan arkinen juttu?
www . raskaustestit . fi tai jotain sellaista. googleta
ja säästän toisen tikun, josko tässä kakkosta koittaisi.
Siellä se meni ruokaostosten seassa, ku tyhjää vaan.
ainoa mikä minua vaivaa raskaustestin ostamisessa on se että asun pienellä kylällä. Samat ihmiset myyvät minulle testejä aina vain uudelleen kun ei tärppää. Silloin joskus tuntuu että katsovatkohan he että taasko tuo tulee testinostoon...
sen takia kun halvempia. Mennyt kuitenkia useampi testi, heti kun ei ole tärpännyt tai liian aikaisin testannut.
Lapsettomuushoitojen aikaan kanssa vilkuilin apteekissa ympärilleni ettei tutut näkisi kun ostan raskaustestin..
Mulla se vaan johtui silloin siitä, että olisi ollut hirveää jos joku tuttu olisi onnitellut/vihjaillut raskaudesta, kun kaikki oli niin raskasta ja epävarmaa..
Onneksi tuli sekin päivä kun sain tehdä positiivisen testin :))
minusta noloa! Vain se testin ostaminen!
En haluaisi että esim. tutut alkaa seuraamaan mahan kasvua tai muuta, jos en ole edes raskaana. Me kun emme ole vauvahaaveista kertoneet kenellekään.
t. ap
Osta netistä, ne tulee parissa päivässä ja ovat halvempiakin. Ei tartte punastella apteekissa (näen sieluni silmin sinut hiipimässä huppu päässä ja aurinkolasti silmillä kohti apteekkia pälyillen ympärillesi :)))))
Juuri tuota ajoin takaa mitä 11 kertoi =)
mua kanssa on nolottanut aina ostaa raskaustestejä. sen sijaan raskaanaolo sitten oli ihanaa, enkä yhtään kainostellut vauvamahaani. En tiedä mikä siinä testin ostamisessa on niin häveliästä.
voit tilata.