Lue keskustelun säännöt.
Mies 44v haluaisi lapsia...
28.11.2005 |
Olen seurustellut mieheni (avo -sellaisen) kanssa vajaat 2vuotta. Minulla on entisestä liitostani kaksi lasta, nyt 6v ja 5v lapset.
Olemme kyllä joskus keskustelleet lapsen yrittämisestä, mutta kaiken kiireen ja alkuhuuman keskellä sitä on lykätty. Ajattelin, että mies alkaa kohta olemaan jo sen ikäinen ettei hän enää halua lapsia.
Nyt mies kuitenkin toivoisi, että alkaisimme yrittämään lasta. Ja enemmänkin kuin yksi saisi kuulemma tulla :-). Ikää minulla on 30v joten aikaa kyllä on.
Mutta mutta... Onko teistä isä vanha isäksi jos vaikka vielä 50-kymppisenä saa vauvan naisensa kanssa?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja on muuten maailman paras isi. jakso mun ja siskoni kanssa touhuta ja tehdä kaikkea. hän joutui sairaseläkkeelle kun olin 5-6v. joten oli koti-isi. ja jaksoi kyllä hommansa kiitettävästi. tehtiin retkiä, käytiin matkoilla, teki meille majoja jne.jne. voisin jatkaa listaa loputtomiin.. oli fyysisesti erittäin hyvässä kunnossa, kunnes sitten yli 70vuotiaana sairastui vakavasti :(.
mulle ei ole jäänyt traumoja " vanhasta" isästä enkä koskaan ole hävennyt häntä..no okei murrosiässä, mutta eikös silloin häpeä vanhempiaan oli mikä oli ;)
tietty, jos ei ole niin hyvässä kunnossa niin en tiedä jaksamisesta, mutta jos miehestä siltä tuntuu niin mikä ettei :)