Lue keskustelun säännöt.
Miten ImageShackia käytetään?
04.05.2006 |
Osta ja myy-palstoilla on monilla suoraan kuvat liitettynä ImageShackilla. Toisilla on vain linkit kuviin, toisilla suoraan kuvat. Voisiko joku ystävällisesti valottaa, miten homma toimii. Kiitos!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
-klikkaa " selaa" ja valitset omista kuvatiedostoistasi haluamasi kuvan
-klikkaa " host it" -> kuva lataantuu
-kun selaat sivua alaspäin huomaat että kone antaa sinulle useita eri linkkivaihtoehtoja
-kuvan sai laitettua suoraan ilmoitukseen jomman kumman " hotlinks for forums" avulla, muistaakseni oikea vauvasivuille on kakkonen
-suoran linkin saa " direct link to image"
-sitten vaan valitset haluamasi linkin, klikkaat sitä oikealla näppäimellä ja painat ctrl+C niin linkki leikkaantuu irti ja voit siirtää sen omaan ilmoitukseesi.
itse harrastan tuota suoraa linkkiä. vaikka surffaankin isolla yhteydellä niin ärsyttää kun ilmoitusten aukeaminen kestää liian kauan ja kuva on turha ei-kiinnostaviksi paljastuvissa tuotteissa. sitten kun joku tuote kiinnostaa niin on helppo itse näpäyttää linkki auki.